poniedziałek, 12 lutego 2024 06:25

Temperatura jego ciała spadła do 27 stopni. Chwilę później zatrzymało się krążenie. Do akcji ruszyli funkcjonariusze

Autor Mirosław Haładyj
Temperatura jego ciała spadła do 27 stopni. Chwilę później zatrzymało się krążenie. Do akcji ruszyli funkcjonariusze

W piątkowy poranek (9 lutego) strażnicy miejscy interweniowali na ul. Ujastek w sprawie zziębniętego mężczyzny.

W piątkowy poranek, o godzinie 7:00 strażnicy miejscy udali się na interwencję na ul. Ujastek. Według przyjętego zgłoszenia od jakiegoś czasu miała przebywać tam osoba bezdomna.

-Na miejscu zastaliśmy przemoczonego i zziębniętego mężczyznę. Z jego ust wyczuwalna była woń alkoholu. Mówił nieskładnie i bełkotliwie, dlatego podjęliśmy decyzję o przetransportowaniu go do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień

-relacjonują strażnicy.

Po dojechaniu do placówki mężczyzna został przebadany. Wówczas okazało się, że temperatura jego ciała wynosi jedynie 27 °C i niezbędna jest pomoc lekarza.

-W trakcie oczekiwania na przyjazd ratowników mężczyzna leżał przykryty kocem na leżance. W pewnym momencie zorientowaliśmy, że doszło do nagłego zatrzymania krążenia, a w związku z tym, bez chwili zwłoki razem z lekarzem dyżurującym rozpoczęliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem AED oraz worka AMBU

-przekazują mundurowi.

Czynności ratunkowe przejął zespół ratownictwa medycznego, który przybył chwilę później na miejsce. Mężczyzna trafił do szpitala.

Inf.: Straż miejska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka