środa, 4 września 2019 19:14

To był śmiertelny wypadek. Policja publikuje film ku przestrodze

Autor (red)
To był śmiertelny wypadek. Policja publikuje film ku przestrodze

Krakowska policja opublikowała nagranie z kamer monitoringu na którym widać moment zderzenia dwóch samochodów. Śmierć poniosła w nim 25-letnia kobieta.

- Apelujemy do  kierowców o uwagę i koncentrację na drodze.  Zapis z kamer publikujemy ku przestrodze

- piszą policjanci.

Do tragicznego wypadku doszło 28 sierpnia br. około godziny 22.00 na skrzyżowaniu ulic Zielińskiego, Kapelanka, Monte Cassino doszło. W wyniku zderzenia skody i citroena śmierć poniosła 25-letnia pasażerka skody. Według wstępnych ustaleń, 23-letni kierowca skody nie zastosował się do wskazań sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Niedostosowanie się do wskazań sygnalizacji świetlnej to cały czas jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. W 2018 roku z tej przyczyny doszło w Krakowie do 60 wypadków  (w których zginęła 1 osoba, a 80 zostało rannych) i 244 kolizji. W pierwszym półroczu tego roku niedostosowaniem się do wskazań sygnalizacji świetlnej przyczyniło się do 26 wypadków (w których rannych zostało 38 osób) oraz do 103 kolizji.

Innymi, nagminnie powtarzającymi się przyczynami wypadków i kolizji, do których dochodzi również na skrzyżowaniach, są nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu.

- Siadając za kierownicą pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz o rozwadze. Zachowujmy szczególną ostrożność, zasadę ograniczonego zaufania oraz pamiętajmy o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystach. Ceną za nasz pośpiech, brak uwagi może być ludzkie życie.

- apelują policjanci.

Wypadek śmiertelny na ul. Kapelanka i Monte Cassino w Krakowie. Nagranie z monitoringu - ku przestrodze. https://t.co/hQf3DxMyaR pic.twitter.com/PBAVNC2b4n— Małopolska Policja (@kwpkrakow) 4 września 2019

źródło: KMP w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje