poniedziałek, 28 czerwca 2021 10:26

To już 100 lat! Takiego koncertu w Myślenicach jeszcze nie było [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
To już 100 lat! Takiego koncertu w Myślenicach jeszcze nie było [FOTO]

Tacy młodzi, tacy starzy. To już 100 lat. Dokładnie w 1920 roku zainaugurowała swoją działalność Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice. Z tej okazji, w niedzielne popołudnie odbył się wyjątkowy koncert w kościele pw. Św. Brata Alberta.

Koncert miał wyjątkowy przebieg. Przykładem może być fakt, że orkiestra wystąpiła pod dyrekcją Wojciecha Kwiatka, dla którego była to jednocześnie... obrona pracy dyplomowej.

Na scenie wystąpili sopranistka Anna Spychalska, tenor Romuald Spychalski oraz oczywiście "jubilatka" złożona ze znakomitych muzyków.

Po występie, w imieniu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP prof. Piotra Galińskiego, burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka wręczył odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” kapelmistrzowi Orkiestry panu Wojciechowi Kwiatkowi

Dodatkowo, dla stowarzyszenia „Fermata” na ręce prezesa Artur Góralik przekazano nagrodę finansową Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice w dziedzinie kultury w kwocie 50 tys zł.

Jubileusz "stulatki" z Myślenic nie obył się bez masy wspomnień. Jednym z najważniejszych momentów w historii działalności Orkiestry był występ w Watykanie na audiencji u papieża Jana Pawła II.

Koncert jubileuszowy Myślenice
Publiczność w trakcie koncertu jubileuszowego Myślenice

Foto: Jarosław Szlachetka - Facebook

Myślenice - najnowsze informacje