piątek, 5 lipca 2024 07:26

To już dzisiaj. Typujemy wielkie hity w ćwierćfinale Euro

Autor Norbert Kwiatkowski
To już dzisiaj. Typujemy wielkie hity w ćwierćfinale Euro

To będzie wyjątkowy dzień z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, które rozgrywane są w Niemczech. Już dzisiaj na boisku zobaczymy czterech głównych faworytów do zwycięstwa w turnieju, a to oznacza wielkie emocje...

Gospodarze z trudnym orzechem do zgryzienia

Punktualnie o godzinie 18, w Stuttgarcie, ma się odbyć "przedwczesny finał" zmagań o europejski czempionat. Na przeciwko siebie staną dwie najlepiej grające drużyny podczas niemieckiego turnieju, czyli Hiszpania oraz Niemcy.

W tej rywalizacji niezwykle trudno wskazać faworyta, natomiast niewykluczone, że o zwycięstwie może zadecydować dzisiejsza forma dwóch liderów tych drużyn w środku pola: Rodriego oraz Toniego Krossa. Zwłaszcza dla tego drugiego, jest to wyjątkowy turniej, ponieważ po jego zakończeniu... jeden z najlepszych pomocników ostatnich dwóch dekad kończy karierę.

Statystyki wyraźnie przemawiają jednak na korzyść Hiszpanów. Po raz ostatni Niemcy (wówczas jako RFN) pokonali ich w turnieju w 1988 roku - 2:0 w fazie grupowej mistrzostw Europy. Jak będzie dzisiaj? Przekonamy się koło godziny 20, natomiast my typujemy bramkowy remis w tym meczu oraz karne, w których nieznacznie lepsi będą gości z półwyspu iberyjskiego.

TYP REDAKCJI: Hiszpania - Niemcy 2:2 (po rzutach karnych Hiszpania)

Przebudzenie gwiazd?

Niemniejsze emocje powinien przynieść kolejny hit o 21. Tym razem na przeciwko siebie staną Portugalczycy oraz Francuzi. Obie ekipy mocno rozczarowują na tym turnieju, jednak mając taki potencjał kadrowy, w każdej chwili mogą odpalić na dobre...

Rywalizacja na imponującym Volksparkstadion w Hamburgu to również pojedynek najlepszego obecnie piłkarza na świecie, z najlepszym piłkarzem w historii tej dyscypliny. Kyllian Mbappe oraz Cristiano Ronaldo mają jeszcze dużo udowodnienia w tym Mistrzostwach, dlatego będą przysłowiowo gryźć trawę, by przynieść chwałę swojej reprezentacji.

Warto odnotować, że w spotkaniu, rozgrywanym pomiędzy Portugalią i Francją, w roli sędziego technicznego wystąpi Szymon Marciniak.

TYP REDAKCJI: Portugalia - Francja 1:0 (Bramka z karnego Ronaldo)

Foto: Wikimedia Commons/Кирилл Венедиктов

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka