środa, 4 stycznia 2023 10:53

Myślenice. Już jeździ po drogach. To prezent od 7 samorządów

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Już jeździ po drogach. To prezent od 7 samorządów

Myśleniccy policjanci tuż przed nowym rokiem otrzymali nowy radiowóz. Zakup oznakowanego suva współfinansowały Komenda Główna Policji  i aż siedem samorządów.

Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach wzbogaciła się o nowy pojazd – oznakowanego suva. 29 grudnia br. na placu komendy odbyło się uroczyste przekazanie radiowozu.

Nowy policyjny samochód został zakupiony ze środków przekazanych (w układzie 50 proc. na 50 proc.) przez Komendę Główną Policji w ramach Programu Modernizacji Policji oraz lokalne samorządy: Gminę Wiśniowa, Gminę Pcim, Gminę Tokarnia, Gminę Siepraw, Gminę Lubień, Miasto i Gminę Dobczyce oraz Miasto i Gminę Sułkowice. Koszt zakupu tego pojazdu to ponad 160 tys. zł.

Kia Sportage, która zasiliła flotę myślenickiej policji, wyposażona jest w silnik benzynowy 1.6 o mocy 150 KM i 6-biegową manualną skrzynię.

Wspierając zakup radiowozów, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom  oraz na poprawę warunków pracy mundurowych. Bez wątpienia jest to również wyraz dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu myślenickiego.

inf. i fot. KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje