środa, 6 lipca 2022 08:28

Tour de Pologne ponownie w Myślenicach! Kiedy czekają nas kolarskie emocje?

Autor Marzena Gitler
Tour de Pologne ponownie w Myślenicach! Kiedy czekają nas kolarskie emocje?

Już 5 sierpnia w godzinach między 15:00 a 17:00 ulicami gminy Myślenice przejadą kolaże w ramach 79. edycji Tour de Pologne. To nie pierwszy raz, kiedy kolarskie emocje zawitają w ten rejon małopolski. Dla mieszkańców planowane są specjalne strefy kibica.

Myślenicki Rynek po raz kolejny zamieni się w strefę kibica jednej z premii na odcinku trasy 79. edycji Tour de Pologne UCI World Tour. Myślenice znajdą się na trasie siódmego etapu najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce. Kolarze na trasie ze Skawiny do Krakowa wjadą do Myślenic tzw. starą Zakopianką na Zarabiu i popędzą w stronę Rynku, gdzie zlokalizowana będzie premia lotna.

Wyścig kolarski budzi wielkie emocje zarówno wśród zawodników, jak i kibiców, dlatego serdecznie zapraszamy do kibicowania na trasie. Jednocześnie przejazd peletonu kolarskiego spowoduje czasowe utrudnienia w ruchu w godzinach popołudniowych – w imieniu organizatorów prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do znaków i sygnałów osób kierujących ruchem.

- Przy okazji tak wielkiej imprezy, jaką niewątpliwie jest Tour de Pologne, planujemy na Rynku zorganizować dla mieszkańców strefę kibica, gdzie z bliska będzie można zobaczyć sprinterski wyścig o premię lotną zlokalizowaną na środku ulicy Kościuszki w obrębie myślenickiego Rynku. Kibicom rozdamy charakterystyczne pasterskie dzwonki, chcemy symbolicznym dźwiękiem wprowadzić kolarzy w górskie klimaty rodem z Giro di Italia. W końcu nasze góry zaczynają się właśnie w Myślenicach. Przy okazji w pobliżu odbędą się pokazy trialu rowerowego, zorganizujemy miasteczko rowerowe, być może uda się przeprowadzić kurs na kartę rowerową dla uczniów szkół. O szczegółach będziemy informować bliżej tego wydarzenia, ale już teraz zapraszamy – mówi Marek Pajka z Wydziału Promocji Współpracy Sportu i Kultury UMiG Myślenice.

Czasowe zamknięcie dróg w obrębie Gminy Myślenice z powodu wyścigu Tour de Pologne planowane jest w piątek 5 sierpnia w godzinach od 15:00 do 17:00.

inf./fot. - UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje