środa, 2 listopada 2022 10:57

Tragiczny weekend na drogach małopolskich. Trzy osoby nie żyją

Autor Norbert Kwiatkowski
Tragiczny weekend na drogach małopolskich. Trzy osoby nie żyją

Każdy dłuższy weekend to zwiększona ilość kierowców na drogach, co niestety wiąże się również z większym niebezpieczeństwem. W Małopolsce od 28 października (piątek) do 1 listopada (wtorek) doszło do 42 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 46 zostało rannych.

W trakcie długiego weekendu codziennie małopolskie drogi patrolowało nawet 400 policjantów, a 1 listopada ponad 500. Dodatkowo tego samego dnia funkcjonariuszom pomagał dron, za pomocą którego nadzorowali natężenie ruchu drogowego - zwłaszcza w rejonach cmentarzy.

Do pierwszego tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek 28 października w miejscowości Klęczany, w powiecie gorlickim. Tam 18-letni kierujący pojazdem marki Alfa Romeo na prostym odcinku drogi  potrącił 12-letniego pieszego, który jak wstępnie ustalono przebiegał przez jezdnię w pobliżu przejścia dla pieszych. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej  chłopiec zmarł w szpitalu.

W niedzielę, 30 października w Nieczajnej Górnej (powiat dąbrowski) 26-letni kierujący pojazdem m-ki BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z pojazdem marki Fiat Punto kierowanym przez 40-letniego mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł na miejscu. 26-latek uciekł pieszo z miejsca wypadku. Jednak szybko go zatrzymano w wyniku prowadzonego pościgu z użyciem psa tropiącego. Okazało się, że miał  1,24 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, w Pobiedniku Wielkim (powiat krakowski) 57-letnia kierująca rowerem (obywatelka Ukrainy) -  jak wynika ze wstępnych ustaleń -  podczas skręcania w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 18-letniemu kierującemu samochodem marki Ford, który jechał z przeciwnego kierunku, w wyniku czego doszło do potrącenia rowerzystki, która poniosła śmierć na miejscu.

Warto zwrócić uwagę, że rok temu  w okresie „Wszystkich Świętych”  doszło do 39 wypadków, w których 3 osoby zginęły a 46 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wówczas 95 nietrzeźwych kierujących.

Źródło: Małopolska Policja Foto: OSP Pobiednik Mały

Małopolska - najnowsze informacje