poniedziałek, 20 maja 2024 11:59

Tragiczny wypadek na autostradzie A4 koło Brzeska. Droga całkowicie zablokowana

Autor Katarzyna Jamróz
Tragiczny wypadek na autostradzie A4 koło Brzeska. Droga całkowicie zablokowana

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (20 maja) na 468 kilometrze autostrady A4 (za zjazdem na Brzesko w kierunku Tarnowa). W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba.

Dramat rozegrał się w poniedziałek (20 maja) około godziny 12:20 na pasie ruchu w stronę Tarnowa. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z autokarem.

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby. Do wyciągnięcia ich z wraku pojazdu konieczne było użycie przez strażaków specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Jedna z osób podróżujących osobówką poniosła śmierć na miejscu. Druga w ciężkim stanie trafiła pod opiekę ratowników medycznych. Autokarem nie podróżowali pasażerowie – było tam tylko dwóch kierowców.

🔴#UWAGA‼️ ŚMIERTELNY WYPADEK NA A4 - DROGA ZABLOKOWANA ‼️ Na 468 kilometrze autostrady A4 ( za zjazdem na Brzesko w...

Opublikowany przez Brzesko112.pl - Brzeski Portal Ratowniczy Poniedziałek, 20 maja 2024

Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z PSP Brzesko, druhów z OSP Szczepanów oraz 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana – tworzy się kilkukilometrowy zator. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia ustala obecna na miejscu policja pod nadzorem prokuratora.

[AKTUALIZACJA]

Jak informuje tarnowska policja, autostrada jest zwężona do jednego pasa ruchu. Ruch odbywa się skrajnym lewym pasem. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

Fot. KMP Tarnów

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka