sobota, 30 września 2023 22:55

Tragiczny wypadek w Tatrach. 38-latek spadł w przepaść

Autor Marzena Gitler
Tragiczny wypadek w Tatrach. 38-latek spadł w przepaść

Słowaccy ratownicy z Horskej Zahrannej Służby poinformowali o tragicznym wypadku Polaka w słowackich Tatrach Wysokich. Mężczyzna spadł w przepaść.

29 września przypadkowy świadek zgłosił ratownikom HZS upadek turysty podczas schodzenia z Wysokiej. Mężczyzna potknął się, stracił równowagę i spadł w przepaść - 50 metrów poniżej.

fot. HZS

Na miejsce wypadku poleciał śmigłowiec z ratownikiem HZS i lekarzem na pokładzie. Wypatrzyli oni mężczyznę w jednym ze żlebów. Upadek - ze względu na liczne obrażenia ciała - okazał się śmiertelny dla 38-latka.

Pomocy potrzebował też mężczyzna, który towarzyszył w wyprawie zmarłemu Polakowi. Po wypadku kolegi nie był w stanie samodzielnie zejść. Ratownicy przetransportowali go śmigłowcem w rejon Popradzkiego Stawu.

Wysoka - dwuwierzchołkowy szczyt o wysokości 2559 m, położony w grani głównej Tatr po po stronie słowackiej, uważana jest za najpiękniejszy szczyt tych gór. Wysoka należy do Wielkiej Korony Tatr. Jej ścianami poprowadzono wiele dróg taternickich. Nie jest jednak dostępna dla turystów, nie prowadzi na nią znakowany szlak. Istnieje możliwość wejścia z uprawnionym przewodnikiem – raczej dla osób o aspiracjach taternickich. Na trasie występują znaczne trudności techniczne.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka