poniedziałek, 13 grudnia 2021 17:28

Wolbrom: Załamał się lód. Nie żyją trzy młode osoby

Autor Mirosław Haładyj
Wolbrom: Załamał się lód. Nie żyją trzy młode osoby

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (13 grudnia) po godzinie 16:00 w Wolbromiu. Pod czterema mężczyznami załamał się lód. Trzech z nich zmarło.

Rzecznik prasowy małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej Sebastian Woźniak poinformował, że kilkanaście minut po 16:00 w Wolbromiu przy Szkole Podstawowej nr 2 doszło do tragicznego wypadku z udziałem czterech mężczyzn w wieku: 18, 19, 24 i 28 lat, pod którymi załamał się lód. Najmłodszemu z nich udało się wyjść z wody o własnych siłach. Drugi mężczyzna, który został wyciągnięty ze stawu, zmarł, mimo podjętej akcji reanimacyjnej. Pomimo podjętych natychmiastowych działań i zaangażowania licznych sił i środków straży pożarnych z terenu gminy Wolbrom oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Kraków", życia trzech mieszkańców Wolbromia nie udało się uratować.

Służby rozpoczęły poszukiwania pozostałych dwóch mężczyzn, jednak okazało się, że utonęli.

W obecnej chwili wyjaśniane są okoliczności zdarzenia na wolbromskim stawie przy ul. Pod Lasem.

— Niewykluczone, że weszli na lód w poszukiwaniu psa. Ale sprawa jest wyjaśniana

— poinformował rzecznik, dodając, że działania na miejscu utrudnia zapadający zmrok.

Na miejsce zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Olkusza, Wolbromia, a także Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego z JRG 4 Kraków oraz Nowego Targu. W akcję zaangażowali się również ochotnicy z OSP Gołaczewy, OSP Zarzecze Osp Wierzchowisko, załoga ZRM i policja.

fot: OSP Gołaczewy

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje