poniedziałek, 19 kwietnia 2021 12:55

Troje tarnowskich radnych dołączyło do partii Polska 2050 Szymona Hołowni

Autor Aleksandra Tokarz
Troje tarnowskich radnych dołączyło do partii Polska 2050 Szymona Hołowni

Troje radnych z klubu Nasze Miasto Tarnów będzie filarami struktur Ruchu Polska 2050 w Tarnowie. W Sali Lustrzanej odbyła się konferencja, na której poinformowano o przystąpieniu do ugrupowania.

- Polska 2050 od samego początku dostrzegała konieczność stawiania na samorządy i budowania ich silnej pozycji. To nie kto inny, jak samorządy, są najbliżej obywateli. To oni widzą potrzeby lokalnych społeczności, tak często niezauważone przez władze centralne. Przykładamy wagę do sił oddolnych, jakim jest samorząd. W naszej partii chcemy ludzi, którzy mają podobne DNA, którzy dostrzegają problemy swoich małych ojczyzn, ale również ludzi, którzy umieją rozwiązywać te problemy dla dobra lokalnych społeczności - mówił Rafał Komarewicz.

W ramach ruchu i partii Polska 2050 działać będą od teraz Grażyna Barwacz, Piotr Górnikiewicz oraz Tomasz Żmuda. Radni klubu Nasze Miasto Tarnów będą budować w Tarnowie lokalne struktury ugrupowania Szymona Hołowni.

- Od dzisiaj będziemy reprezentować w Tarnowie ruch Polska 2050. Jestem pewien, że ta informacja to dobra wiadomość dla Tarnowa i jego mieszkańców. Wszyscy, którzy zdążyli poznać nas i nasze działania w Radzie Miejskiej wiedzą, że zawsze przyświecała nam idea dbania o dobro wspólne oraz o dobro naszych mieszkańców - mówił Piotr Górnikiewicz.

Jak dodał, klub Nasze Miasto Tarnów, z którego wywodzą się radni, pozostaje w niezmienionej postaci. - Nadal stanowimy pięcioosobową siłę w radzie miasta Tarnowa - powiedział.

Grażyna Barwacz dodała, że we wspólnym działaniu łączyć będą doświadczenie i świeżość, podkreślając, że w Ruchu Polska 2050 działa wielu ludzi młodych. - Seniorom nie zastąpi szczęścia nawet grubszy portfel czy dobrze działające instytucje. Oni chcieliby mieć blisko siebie dzieci i wnuki - wspomniała Barwacz w kontekście problemu migracji młodych tarnowian za pracą i wyludniania się miasta.

Trójki partyjne, odpowiedzialne za budowę struktur partii, złożone są z samorządowców oraz z członków lub wolontariuszy ze Stowarzyszenia. W skład tarnowskiej trójki, wraz z Piotrem Górnikiewiczem i Grażyną Barwacz, wejdzie Karolina Hołownia, wolontariuszka Stowarzyszenia Polska 2050.

- Ci wolontariusze sprawdzili się w licznych akcjach społecznych, pokazując swoją sprawczość, znajomość potrzeb lokalnego społeczeństwa oraz zapał do zmian - podkreślił Paweł Śliz.

Fot. Piotr Góryjewski/mat. prasowe Polska 2050

Tarnów - najnowsze informacje