środa, 23 września 2020 08:54

Trzebinia. W tym tygodniu rozpoczną się pierwsze prace zagospodarowania Błoń Karniowickich

Autor Wiktoria Mitura
Trzebinia. W tym tygodniu rozpoczną się pierwsze prace zagospodarowania Błoń Karniowickich

Jeszcze w tym roku na centralnym placu we wsi staną urządzenia do zabaw, rekreacji i edukacji. Będzie także siłownia na świeżym powietrzu, ławki oraz stojaki na rowery. We wtorek burmistrz Jarosław Okoczuk podpisał umowę z wykonawcą zadania.

9 września pisaliśmy, że na pewno będzie kolejny etap zagospodarowania Błoń Karniowickich.

Trzebinia. Kolejny etap zagospodarowania Błoń Karniowickich
Będzie kolejny etap zagospodarowania Błoń Karniowickich. Złożono 7 ofert w przetargu na cele kulturalno-sportowe. Projekt zagospodarowania centralnego placu w sołectwie zakłada montaż urządzeń zabawowych, rekreacyjnych i edukacyjnych. Złożono siedem ofert w przetargu na zagospodarowanie błoń w cent…

Już teraz, wiadomo że jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się realizacja zadania. Na wykonanie wszystkich prac wykonawca ma czas do 20 listopada tego roku. Na placu staną urządzenia zabawowe, rekreacyjne i edukacyjne, m.in. linowa piramida, labirynt, liczydło, urządzenie do gry w kółko i krzyżyk, stół do ping-ponga. Powstanie także siłownia na świeżym powietrzu, zamontowane zostaną ławki, stoliki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, pergole, latarnie solarne.

Na zlecenie gminy prace wykona lokalna spółka KRISBUD z Trzebini, która odpowiada m.in. za realizację poprzedniego etapu zagospodarowania Błoń Karniowickich. Była jedną z siedmiu firm, które przystąpiły do przetargu. Zaproponowała najkorzystniejszą cenę i wygrała. KRISBUD sp. z o.o. zrealizuje prace za kwotę 362 293,71 zł. To dużo mniej niż gmina planowała przeznaczyć na ten cel. Na realizację kolejnego etapu urządzania błoń zabezpieczono w budżecie 556 583,93 zł.

Na realizację zadania gmina Trzebinia pozyskała dofinansowanie w wysokości 127 260 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze”.

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka