poniedziałek, 5 kwietnia 2021 16:25

Trzy krakowskie sklepy Tesco do zamknięcia. Pierwszy już w czwartek

Autor Tomasz Stępień
Trzy krakowskie sklepy Tesco do zamknięcia. Pierwszy już w czwartek

Jak już informowaliśmy, Tesco wycofuje się ze swojego biznesu w Polsce. Zlikwidowane zostanie 301 sklepów, centra dystrybucji i główna siedziba w Krakowie.

Większość placówek Tesco przejmie Salling Group, właściciel m.in sieci Netto. Jak podał niedawno portal wiadomoscihandlowe.pl, 18 sklepów działających w Polsce pod szyldem Tesco zostanie lada moment zamkniętych. W tym czasie nastąpi gruntowna przebudowa placówek i przekształcenie na Netto. Duński dyskonter wytypował lokalizacje, w których nastąpi transformacja sklepów.

Na pierwszy rzut pójdą między innymi trzy sklepy zlokalizowane w Krakowie. Pierwszy – na ul. Wybickiego 10 – już za kilka dni. Jego zamknięcie planowane jest na 8 kwietnia. Kolejne – niewiele później. Sklep przy ul. Dobrego Pasterza 57 – zostanie zamknięty 15 kwietnia, a na ul. Doktora Józefa Babińskiego 69 - także 15 kwietnia.

Po tym, jak w połowie marca tego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na transakcję sprzedaży Tesco kończy proces swojej działalności w Polsce. Teraz rozpocznie się okres przejściowy, trwający do 18 miesięcy, podczas którego sklepy Tesco w Polsce zostaną przekształcone w Netto.

– Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom w Polsce za ich ciężką pracę i oddanie naszym klientom przez ponad 25 lat. Stając się częścią połączonej działalności z Salling Group, nasze sklepy i pracownicy są dobrze przygotowani do dalszej, pełnej sukcesów pracy i wykorzystania możliwości rozwoju w Polsce. Sprzedaż Tesco Polska pozwala nam skupić się na rozwoju biznesu w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czechach, na Węgrzech i na Słowacji – skomentował Ken Murphy, Prezes Grupy Tesco.

Jednak dla części pracowników zmiana marki może oznaczać spore kłopoty i utratę pracy. Jak informowały wiadomoscihandlowe.pl, Tesco Polska - zarządzana już przez Salling Group - szykuje się też do zwolnień grupowych, które mogą objąć ponad 1200 osób w Polsce.

Na zdjęciu – sklep na ul. Doktora Józefa Babińskiego 69, jeszcze przez kilka dni działa pod marką Tesco.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka