sobota, 31 sierpnia 2019 14:46

Tymbark: Piknik na zakończenie wakacji

Autor Marzena Gitler
Tymbark: Piknik na zakończenie wakacji

25 sierpnia na tymbarskim rynku, odbył się Piknik na zakończenie wakacji, którego organizatorem był Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji ds. Rozwiazywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.

Imprezę rozpoczął program animacyjny pn. W zdrowym ciele zdrowy duch, w ramach którego najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami i bajkowymi postaciami, mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach z nagrodami.

Punktem kulminacyjnym niedzielnego popołudnia był spektakl uliczny pt. Peregrinus w wykonaniu aktorów Teatru KTO z Krakowa w reżyserii Jerzego Zonia. Przedstawienie inspirowane twórczością poetycką T.S. Eliota pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku. Współczesny Everyman, którego życie „zawieszone” jest pomiędzy domem a pracą w korporacji „drogę przez życie” identyfikuje z „drogą do pracy”. Peregrynacja w poszukiwaniu sensu jawi się jako mozół dnia powszedniego, odarty z duchowości, miłości i piękna. Świat Peregrinusa, to cywilizacja „cyfrowa” - smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią – konsumpcją.

Piknik zakończył się zabawą taneczną w rytmie najbardziej znanych polskich i zagranicznych przebojów, które zaprezentował Zespół Magnetic. Podczas imprezy nie zabrakło także pysznych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Tymbarku oraz soczków dla dzieci zasponsorowanych przez Firmę Tymbark.

inf. i foto: UG Tymbark

Limanowa - najnowsze informacje