poniedziałek, 17 stycznia 2022 19:44

Uciekał przed policjantami z kilkumiesięcznym dzieckiem. W aucie nie miał fotelika

Autor Mirosław Haładyj
Uciekał przed policjantami z kilkumiesięcznym dzieckiem. W aucie nie miał fotelika

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ w październiku ubiegłego roku zatrzymano mu prawo jazdy. Uciekając przed policją, przewoził w samochodzie bez fotelika kilkumiesięczne dziecko. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

16 stycznia około godz. 13:40 na  ul. Borowcowej w Chrzanowie policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego miejscowej komendy postanowili zatrzymać do kontroli samochód, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.  Mężczyzna siedzący za kierownicą fiata na widok włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu ominął radiowóz poboczem, po czym zaczął uciekać w kierunku centrum miasta. Po trwającym kilka minut pościgu zatrzymał swój pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Nie udało mu się daleko uciec, gdyż został zatrzymany przez mundurowych.

Okazało się, że 25-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ dwa i pół miesiąca wcześniej zostało mu zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 25 – latek, podejmując ucieczkę przed policją, wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością - w samochodzie wiózł pasażerkę i kilkumiesięczne dziecko bez wymaganego fotelika. Samochód nie posiadał także ważnych badań technicznych.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zostanie również ukarany za wykroczenia, których się dopuścił.

Inf.: małopolska policja

Chrzanów - najnowsze informacje