czwartek, 17 września 2020 14:11

Ukradł sprzęt wart 15 tys. złotych! Łupy włożył do skrzynki na pieczywo

Autor Emilia Gara
Ukradł sprzęt wart 15 tys. złotych! Łupy włożył do skrzynki na pieczywo

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, ustalili kto był sprawcą włamania do sklepu komputerowego na terenie Nowego Targu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania doszło w nocy, 3 września br. Młody mężczyzna kopał i uderzał młotkiem w szybę witryny sklepowej. Kiedy ją rozbił, wszedł przez wybity otwór do środka lokalu i ukradł sprzęt komputerowy wart 15 tys. złotych. Skradzione łupy włożył do plastikowej skrzynki na pieczywo, którą ukradł sprzed sklepu spożywczego na terenie Nowego Targu. Następnie mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia.

Sprawą włamania zajęli się policjanci nowotarskiej komendy. Ruszyło dochodzenie. W trakcie czynności zbierano materiał dowodowy i wnikliwie analizowano zabezpieczony monitoring. Czynności operacyjne realizowane przez funkcjonariuszy po kilku dniach doprowadziły do wytypowania sprawcy. Okazał się nim 25-latek z Zakopanego, który od miesiąca przebywał na terenie Nowego Targu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem z art. 279 §1 k.k., za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Inf. i fot.: KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje