poniedziałek, 12 czerwca 2023 11:44

Ukraińska Akademia Technologiczna nadała tytuł Profesora Uczelni Burmistrzowi Wieliczki i podpisała list o współpracy z miastem

Autor Marzena Gitler
Ukraińska Akademia Technologiczna nadała tytuł Profesora Uczelni Burmistrzowi Wieliczki i podpisała list o współpracy z miastem

Podczas inauguracji uroczystego koncertu w przededniu Międzynarodowej Konferencji „Samorząd 6.0. w Wieliczce prezydent Ukraińskiej Akademii Technologicznej – Igor Iwanowicz Połownikow przyznał burmistrzowi Wieliczki Arturowi Koziołowi tytuł profesora uczelni.

Artur Kozioł podziękował za otrzymane wyróżnienie. "Serdeczne podziękowania kieruję (...) do prezydenta Ukraińskiej Akademii Technologicznej - Igora Iwanowicza Połownikowa za przyznanie mi tytuł profesora uczelni - jest to dla mnie szczególny honor i wyróżnienie przyznane za współpracę z uczelniami wyższymi, organizację konferencji i pracę na rzecz rozwoju edukacji - napisał. Burmistrz Wieliczki podziękował też za wręczenie mu Krzyża Wolności. "Pragnę podziękować za szczególne wyróżnienie, które miałem zaszczyt otrzymać - KRZYŻ WOLNOŚCI, który odebrałem jako cenny dar dla mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka, którzy solidaryzują się uchodźcami potrzebującymi pomocy i oferują wsparcie w obliczu wojennej pożogi w poczuciu, iż Ukraina musi być wolna i niezależna" - napisał włodarz Wieliczki.

Pragnę podziękować za szczególne wyróżnienie, które miałem zaszczyt otrzymać - KRZYŻ WOLNOŚCI, który odebrałem jako...

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Środa, 7 czerwca 2023

Pierwszego dnia Międzynarodowej Konferencji „Samorząd 6.0. Artur Kozioł w imieniu Miasta i Gminy Wieliczka podpisał dwa memoranda: o współpracy z ukraińskim miastem Baryszewka oraz Ukraińską Akademią Technologiczną.

Podpisanie listów intencyjnych dot.współpracy

Podpisanie listów intencyjnych dot.współpracy

Opublikowany przez Miasto i Gmina Wieliczka Poniedziałek, 5 czerwca 2023

Ukraińska Akademia Technologiczna jest instytucją zrzeszającą uczonych z różnych dziedzin, w tym inżynierów i ekonomistów, przedstawicieli wyższych uczelni, szefów przedsiębiorstw i firm, instytucji badawczych, a także członków rządu i ministerstw. W szeregi UAT przyjęci zostali między innymi: prorektor Politechniki Łódzkiej, rektor Uniwersytetu Magdeburskiego, wiceprezydent RP, przedstawiciele przemysłu z Niemiec, Francji czy USA.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka