wtorek, 15 czerwca 2021 07:30

Urządzenia separacyjne w przemyśle

Autor Artykuł sponsorowany
Urządzenia separacyjne w przemyśle

Przemysł korzysta z wielu maszyn, które usprawniają produkcję i przygotowywanie półproduktów do dalszej pracy. Dzięki nim produkcja jest tańsza, a gotowe towary są dostępne dla szerokiego grona konsumentów. W wielu gałęziach przemysłu do urządzeń z tej grupy należą separatory. Dowiedz się więcej o ich zastosowaniu.

1. Jak działają urządzenia separacyjne?

2. Gdzie używa się separatorów?

Urządzenia separacyjne w przemyśle są używane częściej niż wiele innych sprzętów. Za ich pomocą oczyszcza się ciecze i inne surowce, które w dalszym etapie są poddawane kolejnej obróbce. Oczyszczanie za pomocą separatorów sprawia, że produkcja staje się tańsza i bardziej opłacalna. Poznaj zastosowania separatorów i sposób ich działania.

Jak działają urządzenia separacyjne?

Urządzenia separacyjne oddzielają pożądane surowce od tych, które nie mają trafiać do dalszej produkcji. Wśród takich sprzętów znajduje się choćby przesiewacz wibracyjny, który wibruje wokół swojego środka ciężkości. Wibracje powstają za pomocą obciążników, które przesuwają surowce po specjalnym sicie. Dzięki niemu usuwa się z suchych lub mokrych surowców niepożądane cząsteczki. Cząstki, które pozostają na sicie, są traktowane jako odpad produkcyjny lub wykorzystywane do innej obróbki w zależności od specyfiki produkcji i branży.

W urządzeniach separacyjnych przepustowość i sprawność sortowania ustala operator maszyny. Dzięki temu jeden sprzęt jest w stanie skutecznie oczyszczać surowce bez względu na skład danej partii. Zakład produkcyjny działa sprawniej, a separacja jest efektywniejsza. Firma nie musi posiadać kilku separatorów, gdyż z powodzeniem wyreguluje pracę jednego sprzętu w zależności od bieżących potrzeb.

Sprawdź ofertę https://piomarsc.com/separatory/

Gdzie używa się separatorów?

Separatory są wykorzystane do oczyszczania cieczy i płynów oraz do usuwania cząstek stałych, znajdujących się w substancjach płynnych. W ostatnim przypadku urządzenia separacyjne działają jak filtr.

Separator jest stosowany między innymi w mleczarstwie, przemyśle spożywczym i przetwórczym. Urządzenie jest niezbędne do pozyskiwania pyłu serowego, który wytrąca się w serwatce. Ponadto używa się go do oczyszczania soków w przetwórniach owocowo-warzywnych. Separatory są niezbędne także do filtrowania płynnej czekolady, oleju zużytego w przemyśle spożywczym oraz oleju samochodowego. W branży papierniczej urządzenie jest stosowane do filtrowania wody w celu jej ponownego wykorzystania. W podobny sposób używa się separatorów do oczyszczania wody w przemyśle ciężkim.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka