piątek, 17 stycznia 2020 12:55

Uwaga protesty! Zablokowane drogi w Wierzchosławicach i Zgłobicach

Autor Marzena Gitler
Uwaga protesty! Zablokowane drogi w Wierzchosławicach i Zgłobicach

Kilkadziesiąt osób bierze udział w proteście związanym z zamknięciem mostu w Ostrowie i obwodnicy. Protest powoduje utrudnienia dla kierowców w na rondzie obok Delikatesów Centrum Wierzchosławicach oraz na rondzie w Zgłobicach obok wiaduktu autostradowego na drodze wojewódzkiej 975 , prowadzącej do węzła autostradowego Tarnów-Mościce na A4.

Protest w Wierzchosławicach rozpoczął się dziś w południe. Zorganizował go Komitetu Protestacyjnego z Łętowic, który powstał w związku z potrzebą budowy obwodnicy Wierzchosławic. Mieszkańcy przez blisko dwie godziny blokują drogę od godz. 12, przechodząc w poprzek jezdni, a potem przemieszczą się do Zgłobic, gdzie początek manifestacji zaplanowano na godz. 14.30 w pobliżu Gminnego Centrum Kultury. Będę blokować przejście dla pieszych, domagając się budowy lewoskrętów na DK94 w tej miejscowości. Protest potrwa do 15.30.

Powodem protestu jest chęć zwrócenia uwagi na problem bezpieczeństwa, które pogorszyło się, gdy został zamknięty most w Ostrowie na Dunajcu. Cały ruch pojazdów kieruje się teraz przez Wierzchosławice. Drogą wojewódzką przejeżdża o wiele więcej pojazdów niż wcześniej. Wiele z nich to samochody ciężarowe.

Tarnów - najnowsze informacje