czwartek, 24 grudnia 2020 07:40

Uwaga! Seria włamań w powiecie wielickim

Autor Marzena Gitler
Uwaga! Seria włamań w powiecie wielickim

W ostatnim czasie, na terenie powiatu wielickiego było już sześć włamań do domów jednorodzinnych. Jak działają włamywacze i jak się przed nimi chronić?

Do włamań doszło w miejscowościach  Czarnochowice, Śledziejowice a także na terenach przyległych - informuje wielicka Komenda Policji. W sumie było już 6 kradzieży.

Jak działają włamywacze w powiecie wielickim?

Sprawcy najczęściej działają w  godzinach popołudniowych, po zmroku a ich celem padają najczęściej posesje nieoświetlone, usytuowane w ślepych uliczkach, położone blisko terenów zalesionych - informuje Policja.

Sprawcy wchodzą do budynków mieszkalnych, poprzez wcześniejsze uszkodzenie drzwi tarasowych bądź balkonowych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce prowadzą  intensywne działania mające na celu rozpracowanie i zatrzymaniem  sprawców tych przestępstw. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania w chwili obecnej nie możemy podać więcej szczegółów - informuje Paweł Tomaszk, rzecznik prasowy KPP w Wieliczce, -  Jednocześnie prosimy o rozpowszechnienie tej informacji, w celu wyczulenie mieszkańców naszego powiatu na zagrożenia związane ze zdarzeniami przestępczymi, które  każdego roku, w okresie wcześnie zapadającego zmroku szczególnie  w okresie przedświątecznym nasilają się.

POlicja apeluje o zabezpieczenie swych mieszkań, ich oświetlenie, włączenie alarmów, czy choćby poproszenia sąsiadów o dozorowanie pod naszą nieobecność naszych posesji czy mieszkań w czasie świąt.

zobacz też:

Co nam grozi, gdy w Sylwestra wyjdziemy na spacer?
Rząd opublikował dziś kontrowersyjne zarządzenie, zakazujące nam opuszczanie domu bez ważnych przyczyn w noc sylwestrową od godz. 19 do 6 rano. Co grozi nam, gdy w Sylwestra nie zastosujemy się do tego zakazu? - wyjaśnia Paweł Sobota z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje