czwartek, 25 czerwca 2020 10:38

Myślenice: Celowo przejechał psa. Jest dowód - nagranie [WIDEO]

Autor Tomasz Stępień
Myślenice: Celowo przejechał psa. Jest dowód - nagranie [WIDEO]

Na  jednej z internetowych grup, oficer prasowy myślenickiej komendy  natrafił na anonimową relację świadka zdarzenia drogowego. Wynikało z  niego, że mogło dojść do przestępstwa.  Świadek twierdził, że widział jak samochód potrącił psa, a sposób, w  jaki zachował się kierowca – samochód przyśpiesza - wskazywał na to, że  zrobił to celowo.

Od  tego momentu rozpoczęły się intensywne czynności myślenickiej policji  zmierzające do  ustalenia i zatrzymania sprawcy oraz… odnalezienia potrąconego pieska.  Jeszcze tego samego dnia,  policjanci ustalili świadków oraz zdobyli nagranie z monitoringu  pokazujące całe zdarzenie i potwierdzające brutalne działanie sprawcy.

Po kilku dniach intensywnej pracy kryminalni namierzyli kierowcę. 24  czerwca br. 24-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego  został zatrzymany i wkrótce stanie przed obliczem sądu.  Usłyszał już  zarzut znęcania się nad zwierzętami, a prokurator zastosował środek  zapobiegawczy w postaci dozoru.

Za  znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do trzech lat więzienia i 100  tysięcy złotych grzywny. Jeżeli sąd uzna, że sprawca działał ze  szczególnym okrucieństwem, może  wymierzyć karę 5 lat więzienia.  Pies został odnaleziony i już powrócił  do swoich właścicieli.

– Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w poszukiwania sprawcy zdarzenia, a w szczególności internautom – piszą myśleniccy policjanci.

Myślenice - najnowsze informacje