wtorek, 30 marca 2021 12:19

W czym może Ci pomóc dermatolog i ile kosztuje wizyta?

Autor Artykuł sponsorowany
W czym może Ci pomóc dermatolog i ile kosztuje wizyta?

Dermatologia to jedna z podstawowych gałęzi medycyny. Lekarze tej specjalności zajmują się terapią szeroko pojętych schorzeń skóry. Niestety, ustrzeżenie się przed wieloma chorobami skóry nie jest niestety możliwe. Z tego też względu, gabinety dermatologów, są każdego dnia odwiedzane przez wielu pacjentów. Z jakimi schorzeniami warto byłoby zgłosić się po pomoc dermatologiczną?

Uzyskaj pomoc w leczeniu trądziku

Wizyta u doświadczonego dermatologa może przydać się wszystkim osobom cierpiącym na trądzik, zarówno ten pospolity, jak i różowaty. Niestety, nie sposób nie zauważyć, że schorzenia te spędzają sen z powiek wielu osobom. Mogą pojawić się w każdym wieku, choć trądzik pospolity jest najpowszechniejszy w wieku nastoletnim. Trądzik różowaty dotyka zaś przeważnie osoby w wieku dojrzałym.

Leczenie trądziku może przybrać różną formę. Najczęściej jednak lekarz dermatolog decyduje o zastosowaniu terapii miejscowej. Jeśli jednak ten rodzaj leczenia nie przynosi zadowalających efektów, konieczne może okazać się leczenie doustne. Czasami, satysfakcjonujące rezultaty osiąga się dopiero wtedy, gdy jednocześnie zastosuje się leczenie doustne oraz zewnętrzne. W początkowym okresie terapii nierzadko następuje jednak pogorszenie. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

Łuszczyca i egzema - dermatolog może pomóc

Trądzik to nie jedyne schorzenie, w którego leczeniu może pomóc dermatolog. Lekarz tej specjalności przyda się także osobom zmagającym się z łuszczycą oraz egzemą. Pierwsze ze schorzeń ma charakter przewlekły. Ponadto, choroba ta jest wyjątkowo uciążliwa. Występują oczywiście objawy remisji, ale również zaostrzeń. Należy także zaznaczyć, że łuszczyca posiada wiele odmian. Bardzo problematyczna może okazać się łuszczyca skóry głowy, a także łuszczyca dotykająca stawów. Egzema może zaś odpowiadać za permanentny stan zapalny skóry. Może powodować świąd oraz pieczenie.

W leczeniu łuszczycy oraz egzemy pomocny może okazać się wspomniany już dermatolog. To właśnie dzięki niemu można będzie rozpocząć właściwe leczenie, zarówno miejscowe, jak i doustne.

Jaki jest koszt wizyty dermatologicznej?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki jest właściwie koszt wizyty u dermatologa. Na to pytanie nie da się jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od miasta, w którym udajemy się na konsultację, a także od konkretnego gabinetu. Ponadto, im bardziej doświadczony i wykwalifikowany lekarz, tym wyższa może być cena za wizytę. Co do zasady jednak koszt jednorazowej wizyty waha się w granicach od 100 do nawet 300 złotych. Ponadto, koszt całego leczenia dermatologicznego zależny może być również od stanu wyjściowego skóry. W im gorszym stanie wyjściowym znajduje się skóra, tym dłuższe może okazać się leczenie.

Należy także pamiętać o tym, że kosztowne są nie tylko wizyty, ale również i leki. Tymczasem, w terapii wielu schorzeń wykorzystywane są zarówno leki do stosowania miejscowego, jak i doustnego. Warto więc przygotować się na dość spory koszt leczenia dermatologicznego. Alternatywą dla wizyt prywatnych może być jednak leczenie w ramach NFZ.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://febumed.pl/

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje