środa, 14 czerwca 2023 12:24

W Gdowie ruszyła bezpłatna pomoc psychologiczna

Autor Marzena Gitler
W Gdowie ruszyła bezpłatna pomoc psychologiczna

Od 12 czerwca w Gdowie można skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej. Nowy punkt działa przy Ośrodku Zdrowia.

30 maja br. w Centrum Kultury w Gdowie zainaugurowano powstanie nowego, dodatkowego Punktu Konsultacji Psychologiczne.

Głównym punktem spotkania był wykład pt. „Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne?” poprowadzony przez psycholog – dr Natalię Czyżowską. Przybliżono też zasady funkcjonowania nowego Punktu Konsultacji Psychologicznej, którego powstanie było zainspirowane stale rosnącymi potrzebami w zakresie wsparcia psychologicznego napływającymi ze strony mieszkańców i specjalistów mających na co dzień kontakt z potrzebującymi. W ostatniej części spotkania odbył się recital gitarowy w wykonaniu pana Bogusława Trzaski – miłośnika piosenki poetyckiej i szant, wieloletniego wychowawcy młodzieży.

Dr Natalia Czyżowska na inauguracji nowego punktu pomocy psychologicznej w Gdowie - fot. UG Gdów. 

Gdowski Punkt Konsultacji Psychologicznej zlokalizowany będzie w Ośrodku Zdrowia w Gdowie na 3 piętrze (ul. Młyńska 402). Porady i konsultacje psychologiczne będą udzielane stacjonarnie, na początek 2 x w tygodniu, w poniedziałki i środy w godzinach 16.30 – 19.30.

Całość zadania jest finansowana ze środków Gminy Gdów, co jest jednoznaczne z tym, że pomoc udzielana będzie bezpłatnie dla mieszkańców. Spotkania w punkcie rozpoczęły się od 12 czerwca, a rejestracja wizyt odbywa się telefonicznie pod nr 882 175 883 w godz. 9.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku. Wsparciem objęte będą osoby dorosłe, a także dzieci i młodzież.

inf. i fot. UG Gdów

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka