poniedziałek, 2 listopada 2020 11:27

W Krynicy-Zdroju powstanie izolatorium i szpital tymczasowy!

Autor Aleksandra Tokarz
W Krynicy-Zdroju powstanie izolatorium i szpital tymczasowy!

Izolatorium i szpital II stopnia dla chorych na COVID-19 powstaną w Krynicy-Zdroju. Taką decyzję podjęto podczas sobotniego spotkania z wojewodą małopolskim, Łukaszem Kmitą.

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA (Continental) w Krynicy-Zdroju zostanie przekształcone w izolatorium, a XX Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w szpital II stopnia dla osób zakażonych koronawirusem. Zaczną funkcjonować od połowy listopada.

- Placówka zostanie utworzona w 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny, a za jej przygotowanie i uruchomienie odpowiada spółka Skarbu Państwa Tauron – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – W szpitalu będzie przygotowanych dwieście łóżek.

Oprócz tego, w krynickim sanatorium Continental zostanie utworzone izolatorium na około 150 łóżek.

- Sytuacja jest trudna – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Z dnia na dzień przybywa chorych. Nadzór nad szpitalem covidowym i izolatorium przejmie nasz szpital powiatowy w Krynicy-Zdroju. Mam nadzieję, że nie wystąpi u nas problem z brakiem personelu medycznego, szczególnie pań pielęgniarek. W sanatoriach są zatrudnione pielęgniarki i po rozmowach z dyrektorami tych palcówek problem powinien zostać rozwiązany. Rozmawiałem również z wojewodą na temat ewentualnego wsparcia szpitali przez lekarzy. Zadeklarował, że jeśli będzie taka potrzeba – skieruje tutaj lekarzy koordynatorów.

Zarówno szpital covidowy, jak i izolatorium powinny ruszyć w połowie listopada.

Dodatkowo, od dzisiaj, w Szpitalu Powiatowym im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju działa dodatkowy oddział dla chorych na COVID-19. Utworzono go ze względu na trudną sytuację i coraz większą liczbę osób zakażonych. Powstało 25 dodatkowych łóżek. W sumie w krynickim szpitalu dla zakażonych koronawirusem zostało przygotowanych 50 miejsc. Chorym jest zapewniona pełna opieka medyczna.

fot. Fot. Henryk Bielamowicz/Wikipedia

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka