czwartek, 1 lutego 2024 11:25

W Mistrzejowicach otwarto nową krytą pływalnię!

Autor Katarzyna Domagała
W Mistrzejowicach otwarto nową krytą pływalnię!

W czwartek (1 lutego) oficjalnie otwarto krytą pływalnię przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144. To 12. obiekt tego typu, który powstał w ramach prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej programu "Wpływamy na zdrowie".

Zakończono budowę krytej pływalni przy przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 na os. Bohaterów Września 13.

Obiekt powstał w ramach projektu "Wpływamy na zdrowie", którego celem jest udostępnienie mieszkańcom Krakowa obiektów infrastruktury basenowej.

W ramach inwestycji Gminy Miejskiej Kraków, zrealizowanej pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, wykonano: łącznik do szkoły, nieckę basenową o wymiarach 25 m x 16 m z 6 torami oraz ruchomym dnem na połowie basenu, jacuzzi, saunę suchą, zaplecze sanitarno-szatniowe, pomieszczenia techniczne, kawiarnię z zapleczem, zagospodarowanie terenu zewnętrznego, w tym: plac zabaw, parking, drogi wewnętrzne, zjazd, chodniki, małą architekturę (ławki, kosze, stojaki na rowery). Koszt realizacji inwestycji wyniósł 21 812 343,49 zł i w całość pokryty został z budżetu Miasta Krakowa - czytamy w informacji UMK.

Miasto Kraków planuje budowę kolejnych tego typu obiektów w ramach wspomnianego projektu.

Źródło: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka