czwartek, 6 lipca 2023 08:12

W Raciborsku otwarto nowy plac zabaw

Autor Marzena Gitler
W Raciborsku otwarto nowy plac zabaw

W sobotę (24 czerwca) w Raciborsku ( dgm. Wieliczka) odbył się Festyn Rodzinny. Podczas wydarzenia oficjalnie otwarto nowy teren rekreacyjny za budynkiem OSP w Raciborsku. Przypomnijmy, teren ten został zakupiony przez Gminę Wieliczka i w ostatnim czasie był stopniowo zagospodarowywany.

W ostatnim etapie prac Zarząd Budynków Komunalnych w Wieliczce wykonał piłkochwyty, bramki piłkarskie, ławki oraz dokonał pielęgnacji nawierzchni boiska.

Na festynie, przybyłych gości przywitała sołtys Raciborska – Maria Michalik. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał zastępca Burmistrza ds. Inwestycji Piotr Krupa wraz z dziećmi z miejscowej szkoły, a poświęcenia proboszcz Parafii NMP Królowej Polski w Raciborsku ks. Kazimierz Kubik. Następnie z radosnym przedstawieniem wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Raciborsku.

W wydarzeniu uczestniczyli także: dyrektor Szkoły Podstawowej w Raciborsku Teresa Kowal, dyrektor ZBK w Wieliczce Konrad Cebula oraz dyrektor Wydziału Kultury Magdalena Golonka i dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Krzysztof Kałuża.

Jak podkreślali organizatorzy, wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez ogromnego zaangażowania strażaków OSP Raciborsko oraz Rady Sołeckiej w Raciborsku.

Inf./fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka