sobota, 17 grudnia 2022 16:00

W środku mroźnej nocy szła ubrana w samą podomkę. Liczył się czas

Autor Katarzyna Jamróz
W środku mroźnej nocy szła ubrana w samą podomkę. Liczył się czas

Mieszkaniec Oświęcimia, mieszkaniec Brzeszcz, a także policjanci i ratownicy medyczni interweniowali wobec dwóch wychłodzonych osób. Zarówno chory 57-latek, jak i 89-letnia seniorka, w porę trafili do szpitala.

W środę (14 grudnia) o godzinie 8, mieszkaniec Brzeszcz zauważył idącego chodnikiem wzdłuż ulicy Ofiar Oświęcimia mężczyznę, który miał na sobie bluzkę z krótkim rękawem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna sprawia wrażenie osoby mającej zaburzone postrzeganie rzeczywistości. Na miejsce natychmiast przyjechał patrol z Komisariatu Policji w Brzeszczach. Policjanci podziękowali zgłaszającemu za prawidłową reakcję. Zziębnięty 57-latek został zabrany do radiowozu, owinięty kocem termicznym, a następnie przekazany ratownikom medycznym, którzy zabrali go do szpitala.

W nocy z środy na czwartek (14/15 grudnia) tuż po godzinie 3, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia dotyczące zdezorientowanej starszej kobiety, która pomimo mrozu i padającego śniegu, ubrana w podomkę i półbuty szła ulicą Konarskiego w Oświęcimiu. We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjanci podziękowali zgłaszającemu za prawidłową reakcję i udzieloną pomoc 89–latce. Następnie zabrali seniorkę do radiowozu, okryli ją kocem termicznym, a w związku z faktem, że była wyziębiona na miejsce wezwali Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy medyczni zdecydowali się przewieźć seniorkę do szpitala.

Na podziękowania za prawidłową reakcję, czujność oraz spostrzegawczość zasługują pan Mirosław z Brzeszcz oraz pan Adam z Oświęcimia. Mężczyźni widząc osoby ubrane nieadekwatnie do pory roku od razu zorientowali się, że potrzebna im jest pomoc. Wezwali służby ratunkowe i dzięki temu wychłodzeni szybko trafili pod opiekę medyków.

Akcja ”Zima”. Nie daj zamarznąć. Powiadom służby.


– Pamiętajmy! Widząc zdezorientowaną osobę, ubraną nieadekwatnie do pory roku nie pozostawiajmy jej bez pomocy. Wystarczy zainteresować się jej losem, a po potwierdzeniu, że pomoc jest potrzebna można odprowadzić ją do domu lub powiadomić służby pod numer alarmowy 112. Z uwagi na panujące niskie temperatury w dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112

– informuje policja.

Inf./Fot. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje