wtorek, 5 października 2021 09:54

W Suchej Beskidzkiej będzie bezpieczniej

Autor Mirosław Haładyj
W Suchej Beskidzkiej będzie bezpieczniej

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Suchej Beskidzkiej sukcesywnie na terenie miasta rozbudowywana jest sieć oświetlenia ulicznego. Jeszcze w tym roku zostanie ono wykonane na drodze bocznej od ulicy Zamkowej.

Obecnie na ul. Zamkowej oświetlenie zamontowane jest wzdłuż chodnika prowadzącego od rynku do zamku oraz siedziby Nadleśnictwa Sucha i dalej w kierunku Dąbia. Dzięki temu zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Suchą Beskidzką mogą bezpiecznie docierać z centrum w ten rejon miasta. Do połowy grudnia sieć oświetlenia ulicznego zostanie rozbudowana o drogę boczną od ulicy Zamkowej, czyli liczący 219 metrów odcinek prowadzący od przejazdu kolejowego w stronę podnóża zbocza góry Jasień (wzdłuż siedziby Nadleśnictwa).

Burmistrz Miasta Stanisław Lichosyt umowę na wykonanie prac zawarł z firmą Instalatorstwo Elektryczne Rafał Szczybura z Suchej Beskidzkiej. W ramach przedsięwzięcia zamontowana zostanie napowietrzna sieć energetyczna wraz z punktami oświetleniowymi typu LED. Koszty zleconych robót wynoszą ponad 34,4 tys. zł. Ich realizacja niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców tej ulicy, ale także podniesie komfort życia mieszkańców.

Inf. i foto: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje