niedziela, 9 stycznia 2022 16:22

"Pani Kurator czas zrezygnować" - burmistrz Wieliczki po wypowiedzi Nowak o szczepieniach

Autor Marzena Gitler
"Pani Kurator czas zrezygnować" - burmistrz Wieliczki po wypowiedzi Nowak o szczepieniach

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł apeluje do kurator małopolskiej Barbary Nowak o jej rezygnację ze stanowiska. "Pamiętając już wcześniejszą "kuratoryjną głupotę" w czasie pandemii z determinacją powtarzam: "Pani Kurator czas zrezygnować" - napisał na Facebooku.

Burmistrz Wieliczki włączył się w medialną dyskusję po szokującej wypowiedzi Barbary Nowak, która szczepienia nazwała eksperymentem i nie chciała ujawnić, czy sama jest zaszczepiona, choć minister zdrowia zapowiedział wprowadzenie obowiązkowych szczepień na koronawirusa m.in. dla nauczycieli.

W rozmowie z Beatą Lubecką w programie "Gość Radia ZET" stwierdziła na antenie, że jest absolutnie przeciwna szczepieniom obowiązkowym, bo "konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone". Nie odpowiedziała też na pytanie dziennikarki, czy sama jest zaszczepiona.

Wypowiedź Nowak wywołała falę komentarzy. Skrytykował ją m.in. minister edukacji Przemysław Czarnek, a minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził: "Potępiam takie oznaki braku rozumu i apeluję o pewnego rodzaju wstrzemięźliwość. Jeżeli ktoś chce się popisać, zaistnieć medialnie, to powinien zdawać sobie sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. O takich wybrykach słyszymy systematycznie, że znajduje się osoba "oświecona", która uważa, że potrafi przeciwstawić się swoim nikłym autorytetem całemu światu nauki. Niestety są to oczywiście kolejne wpadki i niefortunne wypowiedzi. Rzeczywistość jest taka, że to nie jest żaden eksperyment. Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację."

"Pani Kurator czas zrezygnować"

Dobrą radę, jak wybrnąć z wizerunkowej wpadki ma dla Barbary Nowak burmistrz Wieliczki. "Pozwolę sobie na mój osobisty komentarz: Dziś po raz kolejny chciałbym zachęcić Panią Kurator Małopolski do rezygnacji z zajmowanego stanowiska. Myślę, że jest czas, aby Pani Kurator zaprzestała ukrywać swój stosunek do innych ludzi za zajmowanym stanowiskiem. Dzisiejsza wypowiedź Kurator Małopolski, którą cytują wszystkie media pokazuje jej egoistyczny stosunek w rzekomej trosce o innych ludzi. Pamiętając już wcześniejszą "kuratoryjną głupotę" w czasie pandemii  z determinacją powtarzam: "Pani Kurator czas zrezygnować" stwierdził Artur Kozioł reprezentujący Ruch Samorządowy Tak dla Polski.

Pozwolę sobie na mój osobisty komentarz: Dziś po raz kolejny chciałbym zachęcić Panią Kurator Małopolski do rezygnacji z...

Opublikowany przez Małopolska - Ruch Samorządowy TAK Dla Polski Piątek, 7 stycznia 2022

Przypomnijmy, że we wrześniu 202o roku Barbara Nowak złożyła skargę do wojewody na burmistrza Artura Kozioła po tym, jak skomentował w piśmie do kurator jej decyzję o organizowaniu stacjonarnej konferencji dla małopolskich nauczycieli w czasie rozpoczynającej się II fali koronawirusa. Burmistrz Wieliczki w reakcji na zaproszenie wielickich dyrektorów do spotkania w Kinie Kijów odpisał, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej organizowanie bezpośrednich spotkań dyrektorów stanowi zagrożenie dla ich zdrowia, a w efekcie może doprowadzić do zamknięcia szkół. W zamian za to został oskarżony przez Nowak, że „ostentacyjnie oświadcza, iż nie będzie przestrzegał przepisów prawa, uzurpując sobie wyłączną kompetencję do oceny sytuacji epidemicznej i podejmowanie stosownych działań wbrew procedurom regulującym funkcjonowanie szkół i zawieszanie w nim zajęć”. Kurator domagała się od wojewody działań nadzorczych, łącznie z odwołaniem włodarza Wieliczki i wprowadzeniem zamiast niego komisarza. Sprawa jednak nie znalazła finału, jakiego się spodziewała.

Warto dodać, że jeśli Nowak sama nie zrezygnuje i tak może stracić stanowisko w Małopolsce. Jak nieoficjalnie dowiedział się Onet, decyzja w tej sprawie podjęta zostanie w poniedziałek.

fot. Fb. Małopolska - Ruch Samorządowy TAK Dla Polski

Małopolska - najnowsze informacje