poniedziałek, 25 września 2023 08:23

Wieliczka: Spotkanie w Centrum dla Uchodźców w Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy

Autor Patryk Trzaska
Wieliczka: Spotkanie w Centrum dla Uchodźców w Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy

W niedziele (24 września) w Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy - Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł spotkał się w Centrum dla Uchodźców z Ukrainy w Grabiu z dziećmi, które rozpoczęły nowy rok szkolny w gminie. Burmistrz przekazał dzieciom plecaki z wyprawką szkolną.

Warto podkreślić, że od ubiegłego roku w Centrum Pomocy dla Uchodźców w Grabiu działa uruchomione przez gminę przedszkole i szkoła dla ukraińskich dzieci. Obecnie uczęszcza tam blisko 120 dzieci.

Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu to wyjątkowe miejsce, gdzie od początku wojny znaleźli schronienie uchodźcy wojenni z Ukrainy. W tym miejscu tysiące osób, ofiar wojny, otrzymało pomoc i wsparcie. Jest to jedno z największych Centrów Pomocy dla Ukrainy w Małopolsce. W miejscu tym gromadzona jest również pomoc humanitarna, która następnie wysyłana jest do Ukrainy.

- Pragnę podkreślić, że od ponad roku osoby, które docierają z Ukrainy znajdują w Grabiu pomoc, ciepły posiłek, nocleg, bezpieczeństwo. Miasto Wieliczka wspólnie z Wspólnotą Braci i Sióstr Samarytan, a także przy wsparciu mieszkańców Grabia i okolic stworzyli wyjątkowe Centrum świadczenia pomocy drugiemu człowiekowi w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego - podkreśla Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

inf./fot. UMiG Wieliczka

Artykuł sponsorowany

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka