piątek, 5 marca 2021 08:59

Wieliczka kupi sprzęt za 400 tys. zł dla Szpitala im. S. Żeromskiego oraz Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Autor Marzena Gitler
Wieliczka kupi sprzęt za 400 tys. zł dla Szpitala im. S. Żeromskiego oraz Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

3 marca 2021 roku burmistrz Wieliczki Artur Kozioł spotkał się z dyrektorem Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie  Jerzym Friedigerem w celu omówienia formy wsparcia szpitala w tym roku.

Przypomnijmy, że Rada Miejska w Wieliczce podjęła uchwałę budżetową na 2021 rok, w której przeznaczyła 360 000 zł na zakup aparatury medycznej i wyposażenia dla Szpitala  im. S. Żeromskiego oraz 30 000 zł na zakup środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W placówkach tych najczęściej objęci są opieką medyczna mieszkańcy Miasta i Gminy Wieliczka.

- Bardzo cieszymy się , że również w tym roku uda nam się wesprzeć Szpital im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz Krakowskie Pogotowie Ratunkowe. Współpraca Gminy Wieliczka wraz ze Szpitalem i pogotowiem jest bardzo intensywna. W tak trudnym czasie trwającej pandemii bardzo ważne jest wsparcie podmiotów medycznych, które tak dużo starań wkładają w opiekę medyczną naszych mieszkańców – podkreślił burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

W celu wsparcia Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie przy realizacji zadań w zakresie zapobiegania oraz zwalczania zakażenia wirusem  SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi zakupione zostaną w ramach kwoty 360  000,00 zł zabezpieczonej w budżecie Gminy Wieliczka na rok 2021:

  • rejestrator 12-kanałowy z podglądem zapisu ekg
  • system długotrwałego monitorowania ciśnienie krwi z oprzyrządowaniem
  • kardiomonitory
  • autokeratorefraktometr
  • myjnia dezynfektor
  • meble ze stali nierdzewnej
  • lampa operacyjna do sali zabiegowej
  • urs giętki ze pojemnikiem i testerem szczelności

Zaplanowano też 79 tys. zł na dopłatę do aparatu USG.

Natomiast dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w ramach kwoty 40  000,00 zł zabezpieczonej w budżecie Gminy Wieliczka na rok 2021 w celu zakupione zostaną:

  • Respirator Medument Standard - 1 sztuka - koszt. ok. 22 500,00 zł
  • Video laryngoskop - 2 sztuki - koszt ok. 10 500,00 zł/ 1 sztuka

W budżecie Gminy Wieliczka na rok 2021 została również zabezpieczona kwota 30 000,00 zł na zakup środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Przypomnijmy, że również w ubiegłym 2020 roku Gmina Wieliczka udzieliła wsparcia na zakup aparatury medycznej dla Szpitala Żeromskiego oraz środków ochronnych dla krakowskiego pogotowia.

inf. i foto: UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje