wtorek, 20 kwietnia 2021 09:09

Wieliczka wśród darczyńców Hospicjum św. Łazarza

Autor Marzena Gitler
Wieliczka wśród darczyńców Hospicjum św. Łazarza

Wieliczka przeznaczyła 40 tys. zł dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Placówka pomimo pandemii niesie wszechstronną pomoc medyczną i duchową chorym, będącym w ostatnim okresie życia, również mieszkańcom Wieliczki.

Kto z nas słyszał o Towarzystwie Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Łazarza” ten wie, ile cierpienia, ludzkich dramatów i wyjątkowego dobra dzieje się w tym szczególnym miejscu. Hospicjum, które działa w Krakowie od 1981 roku, otacza opieką ludzi chorych u kresu życiowej drogi oraz oferuje wsparcie także ich rodzinom. W skład zespołu hospicyjnego wchodzą: lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, rehabilitanci, pracownik socjalny, kapelan oraz liczna grupa przeszkolonych wolontariuszy. To jedyny w swoim rodzaju ośrodek, który działa dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. Opieka hospicyjna - stacjonarna i domowa - jest nieodpłatna dla chorego i jego rodziny.

Z inicjatywy Burmistrza Wieliczki również Gmina Wieliczka dołączyła do grona podmiotów wspierających działalność Hospicjum, przekazując na rzecz Ośrodka fundusze w kwocie 40 000 tys. zł.

Pola nadziei - doroczna zbiórka na hospicja

Każdy, kto chciałby wyjść z pomocą potrzebującym, kto nie pozostaje obojętny na los umierających osób, może włączyć się indywidualnie m.in. poprzez udział w akcji #ŻonkilowePodajDalej, tj. zamieszczanie na swoich profilach w mediach społecznościowych narysowanych przez siebie lub sfotografowanych żonkili, wpłacenie datku na www.pomagam.pl/podaj-dalej lub na konto 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 i zaproszenie do tego rodzaju aktywności grona swoich znajomych. To tym ważniejsze, że z powodu pandemii nie dobywa się tradycyjna wiosenna kwesta na ulicach.

Wizualna Karolina, dziękujemy za zwizualizowanie akcji #ŻonkilowePodajDalej :) Teraz wszystko jest jasne! O szczegółach...

Opublikowany przez Hospicjum św. Łazarza w Krakowie Czwartek, 18 marca 2021

Warto podkreślić, iż mimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią Hospicjum św. Łazarza w 2020 r. nie zawiesiło swojej działalności. Przez cały rok 2020 i obecnie niesie wszechstronną pomoc medyczną i duchową chorym, będącym w ostatnim okresie życia. Zapraszamy do wsparcia tego wyjątkowego miejsca na mapie Krakowa.

foto: Fb. Hospicjum św. Łazarza w Krakowie

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje