poniedziałek, 18 października 2021 08:25

Wielka Gala na otwarcie MCK w Nowym Targu

Autor Edyta Sowa
Wielka Gala na otwarcie MCK w Nowym Targu

Na piątkowej Sesji Rady Miasta ( 15.10.br.) burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha oficjalnie ogłosił termin uroczystego otwarcia Miejskiego Centrum Kultury po jego modernizacji. Koncert galowy odbędzie się w piątek, 19 listopada 2021 roku.

-Kluczowa i największa inwestycja, jaką realizujemy i gdzie skonsumowaliśmy największą dotację – czyli przebudowa Miejskiego Ośrodka Kultury – również jest już w fazie odbioru. W tych dniach – dzisiaj i w poniedziałek – będzie przekazywana w zarząd Miejskiego Centrum Kultury – mówił burmistrz zapraszając jednocześnie na koncert galowy otwierający MCK w dniu 19 listopada.

Obecni na sesji przedstawiciele rządu i parlamentu usłyszeli także podziękowania od  włodarza miasta, za udzielone wsparcie na realizację m.in. tej inwestycji.

-Koncert jest przygotowywany przez nas i pana dyrektora MCK Andrzeja Lichosyta. Otworzymy nowy rozdział w historii tego obiektu, tego centrum kultury Nowego Targu, ale i całego regionu. Proszę o rezerwowanie tego terminu– zapraszał burmistrz Grzegorz Watycha.

Organizatorzy szykują niespodziankę dotyczącą koncertu, który ma odbyć się na uroczystym otwarciu, dyrektor MCK podczas komisji kultury zdradził jedynie, że będzie “znany dyrygent, wyjątkowa orkiestra, z klasą i dla każdego”.

info i foto. UM Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje