poniedziałek, 6 grudnia 2021 16:54

Wielki dzień wielickich strażaków. "Zrobimy wszystko żeby nigdy nie zawieść"

Autor Marzena Gitler
Wielki dzień wielickich strażaków. "Zrobimy wszystko żeby nigdy nie zawieść"

6 grudnia OSP Wieliczka oficjalnie znalazła się w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym. "Długi i mozolny proces starań w tym temacie kończy się dzisiaj ogromnym sukcesem, z którego się niezmiernie cieszymy" - podsumowują strażacy.

Wieliccy strażacy starali się już jakiś czas o wpisanie do KSRG, do którego należą najlepsze jednostki w kraju. To nie tylko nobilitacja, ale przede wszystkim szansa na lepszy dostęp do szkoleń i dofinansowania. Warunkiem wpisania jednostki do systemu było zawarcie porozumienia z Gminą Wieliczka. Taki dokument ostatecznie podpisano 19 października. Dziś OSP Wieliczka oficjalnie znalazła się w opublikowanym przez Komendę Główną Straży Pożarnej zaktualizowanym wykazie jednostek wpisanych do  KSRG. Druhowie poinformowali o tym na Facebooku, dziękując przy tym osobom, które wsparły ich w zabiegach o włączenie do systemu. "6 grudnia i tradycyjne Mikołajki z dniem dzisiejszym dla OSP Wieliczka będą datą z dodatkową, specjalną symboliką! Kilkanaście minut temu pojawiła się informacja, że Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej włączył z dniem dzisiejszym nowe jednostki do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego a wśród nich naszą Ochotniczą Straż Pożarną w Wieliczce.

OSP Wieliczka znalazła się wśród 80 jednostek, które po raz pierwszy w swojej historii zostały wpisane do KSRG. Długi i mozolny proces starań w tym temacie kończy się dzisiaj ogromnym sukcesem, z którego się niezmiernie cieszymy" - napisali strażacy.

🚨 OSP WIELICZKA w KRAJOWYM SYSTEMIE RATOWNICZO - GAŚNICZYM 🚨 👨‍🚒 6 grudnia i tradycyjne Mikołajki z dniem dzisiejszym...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Wieliczce Poniedziałek, 6 grudnia 2021

"Już za kilka dni rok 2022, rok naszego jubileuszu 150-lat istnienia. W poczuciu odpowiedzialności stajemy przed ogromną szansą ale i wyzwaniami stawianymi przed jednostkami w KSRG. Dołożymy wszelkich starań, żeby sprawnie i godnie spełniać wszystkie nasze zadania, jak zawsze i przede wszystkim w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa Mieszkańców Wieliczki, Gminy Wieliczka oraz Powiatu Wielickiego" - zapewniają druhowie z OSP Wieliczka. Dziękują też osobom, które im pomogły w spełnieniu marzenia o "awansie". "W tym miejscu, pragniemy podziękować szczególnie mocno i gorąco Osobom, które na szczeblu centralnym oraz wojewódzkim wspierały nasze działania w aspekcie włączenia OSP Wieliczka w struktury KSRG, a w szczególności wierzyły w nas i w to, że zasługujemy na tą nobilitację: Poseł na Sejm RP Pani Urszula Rusecka, Przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Pan  Tomasz Tomala, Komendant Główny Państwowa Straż Pożarna nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek, Z-ca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Przemysław Przęczek, Komendant Powiatowy PSP w Wieliczce mł. bryg. Leszek Kasiński, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KP PSP w Wieliczce kpt. Bartosz Kłosowicz, Wydział Operacyjno - Szkoleniowy KP PSP w Wieliczce st. kpt. Robert Ulman za okazane wsparcie na poziomie Gminy Wieliczka Radni Rady Miejskiej w Wieliczce: Michał Roehlich, Rafał Ślęczka, Piotr Ptak, Marek Słowik. W imieniu OSP Wieliczka, dla tych wszystkich Osób, serdeczne podziękowania ze strony Prezesa Zarządu OSP Wieliczka Tomasza Broniowskiego za nieoceniony wkład i wsparcie. Słowa uznania kieruje się również w stronę wszystkich członków i strażaków Ochotnicza Straż Pożarna w Wieliczce - to dzięki Wam możemy się stale rozwijać i sprawnie działać na rzecz Mieszkańców!" - podsumowują strażacy.

Pogratulowali też strażakom "zza miedzy" - OPS Podłęże, która również ostała wpisana do KSRG: "Gratulujemy wszystkim pozostałym jednostką OSP z różnych zakątków Polski włączenia w dniu dzisiejszym w struktury KSRG. Szczególne gratulacje kierujemy w stronę jednostki Ochotnicza Straż Pożarna Podłęże z sąsiedniej Gminy Niepołomice, z Powiatu Wielickiego!"

"Jesteśmy szczęśliwi i dumni w tym historycznym dniu. Dziękujemy i zrobimy wszystko, żeby nigdy nie zawieść" - zapewniają druhowie z OSP KRSG Wieliczka.

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Wieliczce

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje