środa, 25 sierpnia 2021 07:56

Wilgoć - cichy zabójca. Jak się jej pozbyć? Dlaczego warto wykonać sprzątanie po zalaniu połączone z ozonowaniem?

Autor Artykuł sponsorowany
Wilgoć - cichy zabójca. Jak się jej pozbyć? Dlaczego warto wykonać sprzątanie po zalaniu połączone z ozonowaniem?

Sprzątanie piwnicy zalaniu w Krakowie, usuwanie grzyba ze ściany mieszkania, czy też czyszczenie po wybiciu szamba, to zadania trudne, zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa swojego czy rodziny. Tak naprawdę lokalizacja nie ma tu większego znaczenia. Każdy, kto choć raz miał powódź w domu, zmawiał z pewnością osuszanie ścian po zalaniu i wie, że najlepiej sprawdzi się pomoc fachowca z firmy sprzątającej mieszkania po zalaniach. Zwłaszcza trudne w samodzielnym uprzątnięciu będzie pozbycie się nieczystości po zalaniu fekaliami lub wypompowywanie wody z piwnicy po silnych opadach deszczu a tych ostatnio nie brakuje w Małopolsce i innych regionach naszego kraju.

Na czym polega czyszczenie po zalaniu?

Od czego zacząć czyszczenie mieszkania po zalaniu? Warto pamiętać, by działać jak najszybciej — tak, by zminimalizować szkody, jakie może przynieść wilgoć znajdująca się w ścianach budynku. Profesjonalna ekipa zajmująca się usuwaniem szkód po zalaniach błyskawicznie przygotuje ofertę na sprzątanie po zalaniu Kraków oraz odpowiednią strategię działania. Na ogólnopolskim rynku specjalistycznych firm sprzątających działa dużo  podmiotów gospodarczych, wiele z nich jest z woj. małopolskiego i będzie w stanie wdrożyć nam skuteczne metody osuszania budynku po zalaniu.

Utylizacja przedmiotów po zalaniu — dlaczego warto?


Wybite szambo czy kanalizacja w pomieszczeniach gospodarczych, czy biurowych wiąże się z przede wszystkim z czyszczeniem po zalaniu, tj. usunięciem zalanych przedmiotów oraz wszelkich niebezpiecznych rzeczy, które mogą być skażone biologicznie. Utylizacja przedmiotów z piwnicy po zalaniu to nie tylko usankcjonowanym prawem obowiązek, ale również zwykła sąsiedzka odpowiedzialność. Nie każdy z nas wie, że wyposażenia mieszkania skażonego bakteriami po zalaniu nie wolno wyrzucać do osiedlowego kontenera na śmieci, gdyż może ono stanowić zagrożenie epidemiologiczne dla mieszkańców osiedla.

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu


Działania te podejmowane są w celu przygotowania zalanych pomieszczeń do dalszej prac, specjaliści po odpompowaniu wody po zalaniu i zebraniu resztek szlamu, przejdą do kolejnych etapów sprzątania tj. dezynfekcji po zalaniu fekaliami, usunięcia toksycznych substancji oraz pozbycia się przykrego zapachu, który pojawił się podczas zalania mieszkania. Na koniec warto wspomnieć, iż ozonowanie po zalaniu bardzo często jest pierwszym i ostatnim etapem prac związanych z osuszaniem zalanych pomieszczeń.

Zalanie pomieszczeń, to przyczyna pojawiania się w późniejszym czasie wielu niebezpieczeństw np. grzybów oraz bakterii. Mogą one znacząco wpłynąć na stan zdrowia mieszkańców czy pracowników zalanych budynków. Czasami warto zlecić badania mykologiczne, które pomogą nam wykryć skażenia mikrobiologiczne występujące w pomieszczeniu. Już wstępny pomiar wilgotności ściany, może być dobrym początkiem.

Co oznacza wilgoć na ścianach?


Jeśli podczas zalania pomieszczenia doszło do poważnego zawilgotnienia ścian, wówczas istnieje szansa, że może dojść nie tylko do uszkodzenia tynków, ale również pojawienia się groźnych dla zdrowia grzybów czy nieprzyjemnego zapachu, jaki możemy poczuć w niewietrzonych pomieszczeniach. Stęchlizna, bo o niej tu mowa, to silny fetor, który nikomu z nas nie kojarzy się zbyt dobrze. Czyszczenie po zalaniu w Krakowie to z góry określone procedury usunięcia szkody. Niezbędne jest użycie profesjonalnego sprzętu do osuszania po zalaniu, w tym osuszaczy kondensacyjnych, które pozwolą na gruntowne osuszenie ścian po zalaniu. Nieodzownych podczas suszenia ścian po zalaniu jest użycie takich technik, które pozwolą nam nie tylko zamaskować odór, ale całkowicie się go pozbyć.

Sposoby na walkę z wilgocią w mieszkaniu oraz grzybem w piwnicy


Zalane powierzchnie użytkowe, w tym lokale mieszkalne, sklepy, szpitale, czy placówki oświatowe, muszą przejść profesjonalne osuszanie po zalaniu, gdyż grzyby, jakie powstają z wilgoci, są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Tu spray przeciw pleśni i grzybom nie wystarczy. Grzyby powodem chorób płuc, oskrzeli, zatok, wzmacniają problemy z oddychaniem (np. astma, alergia), powodują chroniczne migreny, bóle brzucha, a także mogą być przyczyną  zmian na skórze. Prawidłowa wilgotność powietrza wacha to 40-60%, przy temperaturze pokojowej 22°C. Jeżeli jest większa i zbliża się do wartości 80%, może pojawić się pleśń i grzyb w pomieszczeniu.
Grzyby, bakterie i wirusy znajdujące się w przestrzeniach po zalaniu uniemożliwiają bezpieczny powrót do korzystania z zanieczyszczonych pomieszczeń, więc należy sięgnąć po specjalistyczne metody, w tym osuszanie zalanych tynków, odkażanie środkami grzybobójczymi oraz dezynfekcję za pomocą ozonu. Po usunięciu przyczyny, ozonowanie zalanych pomieszczeń bardzo dobrze wyeliminuje zarodniki grzybów i pomoże nam w walce z pleśnią.  Warto również pamiętać, iż grzyby nie lubią wiatru. Tak więc regularne wietrzenie pomieszczeń jest też dobrym sposobem na walkę z grzybem.

Osuszanie ścian po zalaniu


W przypadku, kiedy w naszym domu dojdzie do znacznego zawilgocenia ścian, wówczas konieczne jest dobranie odpowiedniej metody osuszania. Wśród nich znajdują się m.in. metoda kondensacyjna, osuszanie absorpcyjne, ciśnieniowe, wentylatorowe oraz podposadzkowe. W zależności od tego, jaka technika okaże się najbardziej potrzebna, taką stosuje ekipa techników do osuszania pomieszczeń oraz ścian po zalaniu.

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami


Dezynfekcja po fekaliach to usługa niezwykle często zamawiana przez mieszkańców tego miasta. Po osuszeniu pomieszczeń po zalaniu i uprzątnięciu zniszczonych woda rzeczy należy wprowadzić skuteczne metody odkażania, tak by całkowicie pozbyć się niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Jest to niezbędny krok podczas prac takich jak sprzątanie po zalaniu czy też czyszczenie po wybiciu kanalizacji.

Czyszczenie suchym lodem po zalaniu

Wśród bezpiecznych i efektywnych technik sprzątania po zalaniu jest metoda skuwania zawilgoconych ścian suchym lodem. Zalewane latami piwnice i ich ściany, często mają tak mokre tynki, iż czyszczenie suchym lodem po zalaniu sprawdza się wręcz idealnie. Silny strumień powietrza w temperaturze -78,5 stopni Celsjusza wypuszcza granulat suchego lodu na zawilgoconą ścianę. Jest on wpuszczany przy pomocy wysokiego ciśnienia na zalane powierzchnie, uderza silnie w brud, rozbijając ich strukturę. Kolejne podawane dawki suchego lodu sprawiają, że nieczystości przechodzą sublimację tj. przejście ze stanu stałego w gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Zaletą tej metody jest całkowita bezinwazyjność, a przy tym posiada walory ekologiczne- to produkt w pełni ekologiczny, nie powoduje powstawania surowców wtórnych i całkowicie chroni przed powstaniem ponownie wilgoci.

Ozonowanie piwnicy po zalaniu- metoda uzupełniająca sprzątanie specjalistyczne


Doskonałą metodą uzupełniającą sprzątanie po zalaniu suchym lodem jest wspomniane już w tym artykule ozonowanie pomieszczeń zalanej piwnicy; nie tylko skutecznie pozbywamy się bakterii i grzybów, ale zawczasu chronimy powierzchnię przed pojawieniem się pleśni czy robactwa. Pamiętajmy, iż ozonowanie po zalaniu nie tuszuje fetoru, a usuwa drażliwą woń i co bardzo istotne- ozon w szybkim tempie się rozkłada, więc pozwala wrócić do zalanych pomieszczeń w niedługim czasie po pracach porządkowych. Jego zaletą jest również ogromna wnikliwość, przez co dostaje się nawet do najbardziej oddalonych i trudno dostępnych miejsc. Nie można zapomnieć również o ekonomii. Wykorzystanie ozonu sprawia, że nie musimy już korzystać z drogich i często alergizujących, środków chemicznych.


Ozonowanie piwnic po zalaniu doskonale sprawdzi się przy odgrzybianiu pomieszczeń po zalaniach wodą, czyszczeniu po wylaniu fekaliów czy dezynfekcji po wybiciu szamba. Jednym słowem, usuwaniu grzyba ze ściany tą metodą jest jednym z najlepszych sposobów na walkę z wilgocią i szkodami wyrządzonymi w trakcie powodzi.

Podsumowanie


Jak zatem uniknąć czyszczenia po zalaniu? Na tak zwaną cofkę z kanalizacji nie ma mocnych. Jest ona często związana z awarią kanalizacji lub silnymi opadami deszczu. Są jednak drobne rzeczy, które mogą pomóc zabezpieczyć się przed ponownym zalaniem mieszkania. Warto np. zainstalować czujnik zalania i zastanowić się, co było powodem naszej ostatniej awarii. Jeżeli nieodpowiednio korzystamy z  infrastruktury (wrzucając do rur elementy plastikowe, drewniane, bawełniane w tym środki higieniczne), wówczas sytuacja może się powtórzyć. Jeżeli doszło już do zalania, wówczas najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów, nie tylko pogotowia kanalizacyjnego. Jedną z firm, która oferuje sprzątanie po zalaniu w Krakowie to ekipa Kastelnik.


Profesjonaliści będą w stanie odpompować wodę po zalaniu, odkazić i zdezynfekować pomieszczenia oraz przygotować je do dalszego, bezpiecznego używania. Pamiętaj o tym, iż nie jesteś pozostawiony samemu sobie.  undefined

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka