poniedziałek, 2 września 2019 17:11

Wkrótce ruszy kolejny etap budowy obwodnicy Wolbromia

Autor Jakub Tomasik
Wkrótce ruszy kolejny etap budowy obwodnicy Wolbromia

Trwają prace nad przygotowaniem ostatniego etapu budowy obwodnicy Wolbromia. Inwestycja ta umożliwi wyprowadzenie z miasta znacznej części ruchu i znacząco upłynni ruch w rejonie skrzyżowania DW 783 i DW 794 oraz przejazdu kolejowego, przy którym niemal zawsze tworzą się korki. Umowę na wykonanie aktualizacji dokumentacji III etapu obwodnicy, w obecności wicemarszałka Łukasza Smółki podpisali: Robert Górecki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich i przedstawiciel wykonawcy, Pracowni Inżynierskiej KLOTOIDA. W wydarzeniu uczestniczył również Andrzej Wójcik, radny województwa.

III etap inwestycji w Wolbromiu obejmować będzie odcinek od ul. Skalskiej do ul. Olkuska Szosa. Koszt aktualizacji dokumentacji i pozyskania decyzji administracyjnych koniecznych do realizacji tego zadania to ponad 330 tys. zł.
Poprawa dostępności transportowej Małopolski to jeden z naszych priorytetów. Chcemy, by zarówno mieszkańcy województwa, jak i osoby, które tylko przejeżdżają przez nasz region, mogły szybko i bezpiecznie pokonać zaplanowaną trasę - powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Inwestycja w Wolbromiu ucieszy nie tylko mieszkańców, ale i inwestorów: pozwoli bowiem z jednej strony uporządkować ruch drogowy w okolicy, z drugiej – ułatwi komunikację i transport. Cieszę się, że przyspieszamy prace, które doprowadzą do ukończenia inwestycji - dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.
Przypomnijmy, że budowa etapu pierwszego – od ul. Miechowskiej (DW 783) do ul. Brzozowskiej została już zakończona. Kolejny, drugi etap budowy od ul. Brzozowskiej do ul. Skalskiej (DW 794) to inwestycja wyceniona na ponad 20 mln zł. Wykonawcą jest firma Strabag Infrastruktura Południe. W ramach tej inwestycji powstaje ponad 2,5 kilometrowy odcinek drogi, dwa skrzyżowania typu rondo z ul. Skalską i ul. Łukasińskiego wraz z dojazdami i blisko 2 km dróg serwisowych. Na przełomie września i października planowane jest otwarcie tego odcinka drogi.

fot/inf. UMWM

Miechów - najnowsze informacje