piątek, 12 lipca 2019 14:14

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik w Skawinie: Chcemy, żeby rodzina była sercem Małopolski

Autor (red)
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik w Skawinie: Chcemy, żeby rodzina była sercem Małopolski

– Na rodzinie chcemy budować przyszłość naszego województwa i naszej ojczyzny – mówił Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik podczas pikniku rodzinnego „Rodzina sercem Małopolski” w Skawinie. – Dlatego rodzina jest w centrum zainteresowania nie tylko rządu, ale też samorządu – dodał wojewoda.

Dziś do wspólnej zabawy na skawińskim rynku zaprosili dzieci i dorosłych mieszkańców wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz burmistrz miasta i gminy Skawina Norbert Rzepisko. Na wszystkich przybyłych czekało wiele niespodzianek i ciekawych atrakcji. Wśród nich – ulubione zwłaszcza przez najmłodszych – stanowiska służb, czyli: strażacki samochód ratowniczo-gaśniczy, radiowozy policyjne, sprzęt wojskowy. Można było przymierzyć się do roli policjanta, sprawdzić, ile waży karabin wojskowy i zasiąść za kierownicą pojazdów, które na co dzień biorą udział w akcjach ratunkowych na terenie naszego województwa.

Dla najmłodszych Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przygotowało strefę gier i zabaw. A gdy dzieci korzystały z placu zabaw, rodzice mogli dowiedzieć się więcej o zmianach, jakie zaszły z dniem 1 lipca w programie „Rodzina 500 Plus”.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje