czwartek, 14 kwietnia 2022 09:44

Rosyjska kolumna zniszczona! Niesamowity fortel Ukraińców

Autor Katarzyna Jamróz
Rosyjska kolumna zniszczona! Niesamowity fortel Ukraińców

W czwartek (14 kwietnia) Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o wysadzeniu mostu, po którym poruszała się kolumna wojsk rosyjskich. Agresorzy kierowali się w stronę miasta Izium (obwód charkowski).

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu w obwodzie charkowskim. Żołnierze Putina próbowali przedostać się do zajętego przez siły rosyjskie miasta Izium. W składzie kolumny był wóz opancerzony Tigr, Kamaz i trzy Urale. Jechały by wzmocnić swoją grupę w obwodzie charkowskim.

– Po podłożeniu materiału wybuchowego w wyznaczonym miejscu Ukraińcy czekali na wroga, który bez wątpienia jechał w stronę śmierci. Most został wysadzony wraz z rosyjskim sprzętem według pewnego planu, niszcząc całą kolumnę wroga

– przekazał sztab za pośrednictwem Facebooka.

Група ССО України підірвала міст з ворожою технікою, що прямувала до Ізюму Кілька днів тому наші воїни виявили ворожу...

Opublikowany przez Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine Środa, 13 kwietnia 2022

Okupanci kontynuują systematyczne ataki bombowo-rakietowe na obiekty infrastruktury wojskowej i cywilnej w regionie Charkowa, Doniecka i Zaporoża.

Duże straty Rosjan

Od początku inwazji na Ukrainę, Rosja straciła około 19,9 tys. żołnierzy, a także 753 czołgi, 1968 pojazdów opancerzonych, 160 samolotów i 144 śmigłowce. Dodatkowo 366 systemów artyleryjskich, 122 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 64 systemy przeciwlotnicze, 1437 samochodów, siedem jednostek pływających, 76 cystern z paliwem, 134 bezzałogowe statki powietrzne, a także cztery mobilne systemy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu.

Fot.: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine - Facebook

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje