środa, 31 stycznia 2024 12:30

Wybory samorządowe pokrzyżowały plany organizatorów. Cracovia Maraton przełożony

Autor Patryk Trzaska
Wybory samorządowe pokrzyżowały plany organizatorów. Cracovia Maraton przełożony

Święto biegaczy przeniesione. Uczestnicy 21 edycji Cracovia Maratonu ruszą z linii startowej tydzień wcześniej niż pierwotnie zakładano. Powód? Wybory samorządowe w stolicy Małopolskich, których data pokrywała się z corocznym wydarzeniem dla biegaczy.

Tysiące biegaczy z kilkudziesięciu krajów, niezwykła atmosfera i oczywiście wspólny cel, jakim jest pokonanie 42 kilometrów i  195 metrów. Cracovia Maraton to już tradycja w stolicy Małopolski. Tegoroczna edycja będzie już dwudziestą pierwszą. W tym roku święto biegaczy odbędzie się jednak wcześniej, niż pierwotnie zakładano.

Początkowo wydarzenie planowano na 21 kwietnia, jednak data zbiegała się w czasie z II turą wyborów prezydenckich w Krakowie. Aby umożliwić wszystkim zarówno wzięcie udziału w biegu, jak i oddanie głosu w wyborach samorządowych, organizatorzy zdecydowali się przenieść wydarzenie na 14 kwietnia. – W związku z ogłoszeniem terminu przeprowadzenia wyborów samorządowych, nastąpiła zmiana daty 21. Cracovia Maratonu. Bieg wystartuje w niedzielę 14 kwietnia 2024 roku o godz. 9:00 – poinformował Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Organizatorzy zapowiedzieli również wydłużenie obowiązywania początkowej opłaty startowej do 9 lutego. Ci, którzy chcieliby przez zmianę daty zrezygnować z udziału, mogą to zrobić w ciągu 14 dni od ogłoszenia nowego regulaminu.

foto ilustracyjne: Straż Miejska w Krakowie

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka