wtorek, 2 marca 2021 12:28

Wychowanek Barcelony zagra w Sandecji!

Autor Aleksandra Tokarz
Wychowanek Barcelony zagra w Sandecji!

Wychowanek FC Barcelony, Armand Ella Ken ponownie został zawodnikiem Sandecji Nowy Sącz. 28 - letni pomocnik wrócił do pierwszoligowego klubu po pięciu latach.

Armand Ella Ken piłkarskiego rzemiosła uczył się w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia. W 2011 roku reprezentując Kamerun w kategorii wiekowej U-20 zdobył wicemistrzostwo Afryki.

W sezonie 2012/2013 przeniósł się do wschodniej Europy, gdzie bronił barwy Karpat Lwów, rok później próbował swoich sił w węgierskim Kaposvári Rákóczi FC. Do Nowego Sącza trafił w 2014 roku, by zadebiutować 15 listopada w meczu ze Stomilem Olsztyn. Kameruński pomocnik pokazał się z bardzo dobrej strony już w drugim meczu, kiedy strzelił dwa gole GKS-owi Tychy.

Doszło do samobójstwa rozszerzonego? Jest śledztwo w sprawie tragedii w Woli Kosnowej
Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo w sprawie pozbawienia życia małżonków w Woli Kosnowej, w gminie Łącko, wskutek użycia broni palnej. 24 lutego do policjantów dotarło zgłoszenie, z którego wynikało, że mąż zabił żonę, następnie odbierając sobie życie. Funkcjonariusze, którzy zost…

Łącznie Armand Ella Ken rozegrał w "biało-czarnych" jedenaście spotkań, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Po odejściu z Sandecji dłuższy okres spędził na Ukrainie, w klubie Inhułeć Petrowe.

28 - letni pomocnik podpisał kontrakt do końca czerwca bieżącego roku z opcją przedłużenia o rok.

inf./fot. MKS Sandecja

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka