piątek, 20 października 2023 09:08

Wyciekły maile Daniela Obajtka. Chodzi o obsadzenie stanowisk w Limanowej

Autor Patryk Trzaska
Wyciekły maile Daniela Obajtka. Chodzi o obsadzenie stanowisk w Limanowej

Afera mailowa ponownie nabiera rozpędu. Serwis Poufna Rozmowa opublikował zapisy rozmów pomiędzy Danielem Obajtkiem, a Tadeuszem Tomerą. Prezes Orlenu miał interweniować w spawie obsadzenia stanowiska powiatowego lekarza weterynarii w Limanowej.

Początki afery mailowej sięgają czerwca 2021 roku. Wtedy to opinię publiczną zelektryzowały zapisy rozmów najważniejszych osób w państwie, pochodzących ze skrzynki mailowej ówczesnej prawej ręki premiera, Michała Dworczyka.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie komentowali sprawy, mówiąc, że jest to element cyber ataku Federacji Rosyjskiej na nasz kraj. Mimo to, nikt nigdy nie zaprzeczył autentyczności owych maili.

Teraz jednak otwiera się kolejny rozdział afery mailowej. Serwis Poufna Rozmowa opublikował zapisy rozmów pomiędzy Danielem Obajtkiem, a Tadeuszem Tomerą. Frakcja Koguta (były senator PiS z Małopolski  — zmarły w 2020 roku przyp. red.), zablokowała mnie jako powiatowego (lekarza weterynarii — przyp. red.) w Limanowej na rzecz mojej konkurentki. Kogut załatwił to przez Warszawę, polecenie dostał Ćwik z Warszawy (ówczesny wojewoda Małopolski – przyp. red.) Jak Wojewódzka Lekarz Weterynarii stanęła w mojej obronie, to chcieli ją zwolnić. To podobno poszło przez frakcję Rydzyka. Dzieją się jaja. Dziewczyna z PO ma być PLW. Jak możesz i chcesz, to pomóż mi. Bardzo cię proszę. Co ja mam robić? Twój telefon milczy" —  czytamy w mailu Tadeusza Tomera, który został wysłany do prezesa Orlenu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że korespondencja pochodzi z 8 czerwca 2017 roku.

Dzień później (9 czerwca) przychodzi odpowiedź od Daniela Obajtka. "Tadeusz, wykonałem wszystkie telefony, będę nadal działał". Portal Onet dotarł do informacji, że tego, że Danielowi Obajtkowi ostatecznie nie udało się "załatwić stanowiska dla Tomasza Tomary, to znalazł się on na liście urzędowych lekarzy wyznaczonych do badań na terenie Tymbarku i Słopnic przez powiatowego lekarza weterynarii w Limanowej.

Na chwilę publikacji artykułu, ani Daniel Obajtek, ani sam Orlen nie wydał oświadczenia w tej sprawie.

fot. UM Limanowa/Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka