poniedziałek, 15 lutego 2021 14:47

Wyposażenie salonu – kanapa czy narożnik?

Autor Artykuł sponsorowany
Wyposażenie salonu – kanapa czy narożnik?

Kiedy szukasz odpowiednich mebli do swojej przestrzeni, każda decyzja ma znaczenie, zwłaszcza, gdy planujesz wystrój w konkretnym stylu. Dekoracje, zasłony, a nawet szafki – każdy z tych elementów dobierasz wedle ustalonego wzoru. Wbrew pozorom dla wielu osób największą trudnością okazuje się odpowiednia aranżacja strefy relaksu i wybór kanapy lub narożnika.

Modnie i wygodnie

Wybór narożnika bądź kanapy jest też często podyktowany możliwością dopasowania do niej odpowiedniego ochraniacza. Pokrowce czasem są dołączane do zestawu, jednak takie propozycje szybko się niszczą, co powoduje problem regularnego mycia sofy czy też narożnika. To z kolei może sporo kosztować – zwłaszcza, gdy jesteś rodzicem lub masz psa bądź kota. Dobrze jest zatem zainwestować w trwałe pokrowce na kanapy. Są one elastyczne i dzięki piankom pozycyjnym idealnie dopasowują się do kształtu mebla. Co więcej, są wodoodporne i łatwe w czyszczeniu – wystarczy przesunąć ściereczką lub gąbką po materiale, a kurz i sierść znikną. Dodatkowo jeśli zechcesz odświeżyć tkaninę, możesz wyprać ją w pralce. Jest to świetny sposób na odmianę pomieszczenia i praktyczny dodatek, który sprawdzi się w każdym domu!

Wielkość pomieszczenia i jego kształt

Wielkość i kształt salonu mają ogromny wpływ na decyzje dotyczące umeblowania – również w przypadku narożnika bądź kanapy. Metraż pokoju to ilość miejsca, którą masz do zagospodarowania – w pomieszczeniu musi się zatem znaleźć wyposażenie, które wzbogaci, ale nie przytłoczy strefy relaksu. Jeśli masz mało miejsca, postaw na rozwiązania funkcjonalne – kanapę z funkcją spania. W większym pokoju możesz jednak puścić wodze fantazji i postawić na duży narożnik, na którym każdy znajdzie swoje ulubione miejsce. Nie ma jednak reguły co do tego, gdzie postawić narożnik, a gdzie kanapę – wielofunkcyjny narożnik może świetnie sprawdzić się w niewielkim domu bez oddzielnej sypialni, z kolei zestaw wypoczynkowy z kanapą i fotelami wkomponuje się w duży salon, w którym każde pomieszczenie pozwala domownikom na swobodę.

Jeśli szukasz propozycji do małego salonu, wybierz sofę dwuosobową bądź mały narożnik. Pamiętaj, by były to proste konstrukcyjnie, nie przytłaczające propozycje – masywne meble lepiej pozostawić dużym wnętrzom. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w modele z funkcją spania, które dodadzą praktyczności. Z kolei w dużym pomieszczeniu możesz postawić nawet na duże narożniki w kształcie litery U – spotkania ze znajomymi lub rodziną przy kawie z pewnością dużo na tym zyskają!

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje