piątek, 12 lutego 2021 14:51

Z miasta Smoka Wawelskiego do miasta Neptuna w kilka godzin

Autor Artykuł partnera
Z miasta Smoka Wawelskiego do miasta Neptuna w kilka godzin

Podróże po kraju to ogromna przyjemność, a niemal każdy region kryje w sobie warte naszego zainteresowania zakątki. Dobrze jest pamiętać, że o wiele szybciej i wygodniej można się przemieszczać, korzystając z lokalnych połączeń lotniczych.

Polska to kraj, który może pochwalić się piękną przyrodą, ciekawymi miastami o bogatej historii, malowniczymi wioskami i osadami. Różnorodność oferty turystycznej przyciąga turystów z całego świata, podnosząc rangę polskich zabytków oraz miejsc o dużym znaczeniu i wartości historycznej, kulturalnej i społecznej.

Smok Wawelski stróżem pięknego zamku

Coraz więcej osób docenia możliwość podróżowania samolotem po kraju. Znacznie przyspiesza to przemieszczanie się na duże odległości i sprawia, że wakacje w kraju mogą nabrać nowego znaczenia. Dostępność atrakcyjnych połączeń na stronie https://www.fru.pl/tanie-loty/z-Krakow-KRK/do-Gdansk-GDN/ pozwoli przemierzyć kraj wzdłuż i odwiedzić jedne z najpiękniejszych regionów. Wyprawę warto zacząć od Krakowa, gdzie zobaczymy zapierające dech w piersiach zabytki. To miasto, które może poszczycić się naprawdę dużym ruchem turystycznym, bo aż kilkoma milionami odwiedzających każdego roku. Świadczy to o wyjątkowej pozycji Krakowa na liście wartych do odwiedzenia miast na świecie. Na uwagę zasługuje również wpisanie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starego Miasta i Kazimierza, które otwierają długą listę zabytków wartych zobaczenia. Nie można zapomnieć o Zamku Królewskim na Wawelu czy kopcu Kościuszki. Koniecznie trzeba się przywitać ze Smokiem Wawelskim, który pilnuje terenu przed niebezpieczeństwem. Liczne trasy turystyczne pozwolą zaplanować spacery czy przejażdżki rowerowe po najważniejszych punktach miasta. Jednym słowem to miejsce, które zachwyci każdego. Jeśli chcemy zmienić lokalizację, możemy skorzystać z połączeń lotniczych i szybko przenieść się z niesamowitego Krakowa do równie pięknego i tajemniczego Gdańska.

Neptun pilnuje najważniejszych kąpielisk

Już po kilku godzinach możemy znaleźć się w Gdańsku, jednym z najciekawszych miast Pomorza. Stanowi ono ważne centrum naukowe, gospodarcze, kulturalne oraz zyskało renomę jako ważny etap nadmorskiego węzła komunikacyjnego. Spotykają się tutaj trasy kolejowe, morskie, lotnicze i drogowe. Bogata oferta turystyczna pozwala każdemu znaleźć idealną dla siebie formę spędzania wolnego czasu. To też świetna lokalizacja w przypadku gorszej pogody, gdyż poza sześcioma kąpieliskami morskimi miasto oferuje atrakcje, które sprawdzą się przy niepogodzie. Hevelianum, ogród zoologiczny, Kraina Zabawy czy Loopy’s World z pewnością zachwycą najmłodszych turystów. Spacer głównymi ulicami miasta pozwoli poznać bogatą historię tego regionu, a wizyta w największych parkach zagwarantuje niezapomniane chwile w pięknie zaprojektowanej zieleni. Pamiątkowe zdjęcie przy słynnej fontannie Neptuna to obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki, podobnie jak wizyta na międzynarodowych targach bursztynu.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje