poniedziałek, 28 grudnia 2020 07:27

Za co płacimy software house podczas tworzenia aplikacji?

Autor Artykuł sponsorowany
Za co płacimy software house podczas tworzenia aplikacji?

Stworzenie aplikacji może kosztować od paru tysięcy złotych do kilkuset tysięcy przy bardzo rozbudowanych projektach. Kiedy to się opłaca? Wtedy, kiedy wdrożenie oprogramowania przyniesie Ci znacznie większy zysk. Wstępną wycenę możesz otrzymać już przy pierwszej rozmowie z firmą programistyczną. W branży IT przedsiębiorstwa tego rodzaju nazywa się software house. Dokładne kalkulacje każdy musi przeprowadzić samodzielnie.

Jako klient chcesz znać wartość, za którą płacisz. Zorientuj się więc, co otrzymujesz podczas współpracy.

Dokładne poznanie Twojego biznesu.

Software house poświęca czas na poznanie Twojego modelu biznesowego. Pozna także dokładną specyfikę Twojej branży. Wyznaczona do rozmów osoba ma za zadanie perfekcyjnie zrozumieć Twoje potrzeby. Dzięki temu będzie można dostosować oprogramowanie w taki sposób, by jak najskuteczniej pomogło Ci zrealizować założone cele.

Stworzenie projektu aplikacji.

Wstępny zarys projektu określa się na podstawie briefu. To w nim znajdą się wszystkie Twoje wymagania. Na tej podstawie będzie można dobrać rozwiązania technologiczne, a także stworzyć pierwsze makiety oprogramowania. Kolejnym etapem są kilkugodzinne warsztaty, w których weźmiesz udział. Jest to świetna okazja do rozwiania wszelkich wątpliwości.

Opracowanie planu pracy nad projektem.

Software house to przedsiębiorstwo, które charakteryzuje się rewelacyjną organizacją pracy. Do zarządzania projektem wykorzystywane są metodyki zwinne. Oznacza to, że cały proces jest podzielony na krótsze etapy, które mają przynieść określony wynik. W ten sposób w każdym momencie będziesz mieć pełną jasność co do tego, co zostało zrobione. Z każdego etapu zespół wyciąga wnioski, które pozwalają efektywniej zaplanować dalszą pracę nad aplikacją.

Skompletowanie zespołu specjalistów.

To czwarty czynnik, z którym będziesz mieć do czynienia na samym początku współpracy. W profesjonalnej firmie programistycznej do Twojego projektu zostanie przydzielona starannie dobrana ekipa fachowców. Co ciekawe, nie są oni dobierani wyłącznie na podstawie posiadanej wiedzy i umiejętności. Software house bierze pod uwagę także cechy osobowości. W efekcie gwarantuje Ci dedykowany zespół idealny do wykonania zadań, jakie przed nim stawiasz.

Przygotowanie makiet oprogramowania.

Po pierwszych warsztatach software house może zająć się tworzeniem makiet. Dzięki makietom zobaczysz, jak będzie wyglądać każda strona Twojej aplikacji. W razie potrzeby porównasz wygląd stron na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Sprawdzisz, jak będą rozmieszczone poszczególne funkcjonalności

Zapewnienie jakości.

Tym zagadnieniem zajmą się specjaliści QA (ang. Quality Assurance). Są to osoby, które zauważają nawet najdrobniejsze szczegóły. Wychwytują rozbieżności danej wersji z projektem, zapobiegają błędom i wykonują setki testów aplikacji w różnych warunkach. Wszystko po to, by Twój program był rewelacyjnej jakości.

Oprócz tego w Twoim zespole znajdzie się specjalista od wrażeń użytkownika (ang. User Experience) i interfejsu użytkownika (ang. User Interface). Jego zadaniem będzie czuwanie nad tym, by Twoi klienci uważali Twoją aplikację za wygodną w obsłudze i użyteczną. A tym samym chętnie z niej korzystali.

Programowanie

Zastanawiasz się, kiedy na horyzoncie pojawią się programiści? Pewne umiejętności programistyczne są potrzebne wszystkim specjalistom z software house. Niemniej właściwe programowanie ostatecznej wersji aplikacji jest końcowym etapem pracy nad projektem. Oczywiście w dalszym ciągu będą prowadzone testy automatyczne i manualne. Wszystko po to, by Twoje oprogramowanie było w pełni stabilne i całkowicie spełniało pokładane w nim nadzieje.

Software house może też wdrożyć aplikację i zająć się jej administracją.

Są to dodatkowe usługi, które Twoja umowa może obejmować, ale nie musi. Korzystanie z usług software house po wdrożeniu programu zapewni Ci wsparcie techniczne jego twórców, co jest opcją zdecydowanie wartą rozważenia. Możesz także powierzyć wdrożenie i administrację swoim programistom.

Chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztować realizacja Twojego pomysłu? Skontaktuj się z software house i sprawdź ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. Mając świadomość, ilu ludzi potrzeba do stworzenia aplikacji, realistycznie ocenisz potencjalne koszty i porównasz je z prognozowanym zyskiem.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka