czwartek, 11 stycznia 2024 07:38

Za to, co chciał sprzedać, grozi mu 5 lat więzienia

Autor Mirosław Haładyj
Za to, co chciał sprzedać, grozi mu 5 lat więzienia

62-latek wystawił za pośrednictwem portalu internetowego ogłoszenie sprzedaży skradzionego na terenie Szwecji samochodu marki Mercedes. Policja zatrzymała Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie 6 stycznia zostali poinformowani, że na jednym z portali internetowych oferowany jest do sprzedaży samochód marki Mercedes Class S AMG o wartości ponad 200 000 złotych. Pojazd miał zostać skradziony na terenie Szwecji. W rejonie Nowej Huty policjanci zatrzymali 62-latka, który oferował sprzedaż pojazdu.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny mundurowi znaleźli i zabezpieczyli 1000 euro oraz kluczyki od pojazdu. Następnie w Podgórzu policjanci znaleźli wystawionego na aukcji Mercedesa. 62-latek usłyszał zarzut paserstwa znacznej wartości, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

-Prokuratura Rejonowa dla Krakowa Podgórze zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego

-informuje policja.

Inf. i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka