czwartek, 4 sierpnia 2022 12:06

Zabawa do 2. w nocy i koncerty gwiazd. W ten weekend Święto Ziemi Gdowskiej

Autor Marzena Gitler
Zabawa do 2. w nocy i koncerty gwiazd. W ten weekend Święto Ziemi Gdowskiej

Czadoman, Feel, Immersja, Atrament, DJ Wave z Energy 2000 to gwiazdy tegorocznego Święta Ziemi Gdowskiej. Dwudniowa impreza już w ten weekend, a z okazji 750-lecia lokacji Gdowa ulicami przejdzie uroczysty korowód mieszkańców.

Święto Ziemi Gdowskiej odbędzie się 6 i 7 sierpnia br. na Błoniach na Zarabiu w Gdowie. Koncerty i występy zaplanowano od godziny 17:00.

Koncerty i występy

W sobotę imprezę zainauguruje program artystyczny dla dzieci, dla których wystąpi drużyna pluszowych maskotek - Kosmokwaków, na najmłodszych czekać będzie także Wesołe Miasteczko. Po pokazach tańca nowoczesnego i kickboxingu, zagra Immersja, po której o godzinie 21:00 wystąpi gwiazda wieczoru – Czadoman. Po koncercie od godziny 22. na Dance Party zaprosi DJ Wave z Energy 2000. Dyskoteka "pod gwiazdami" potrwa do godz. 2.00.

Kolorowy korowód

W niedzielę z okazji 750 – lecia lokacji Gdowa zaplanowano uroczysty korowód z udziałem mieszkańców, zaproszonych gości, władz i organizacji. Na to wydarzenie serdecznie zaprasza gospodarz gminy – wójt Zbigniew Wojas.

Formowanie korowodu rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:00 przy Targowisku „Mój Rynek”, gdzie uczestnicy otrzymają gadżety lokacyjne. Następnie przy akompaniamencie Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów oraz brazylijskich rytmach Krakowskiej Formacji Batucadowej "Sorrir Por Favor!" wspólnie przemaszerują ulicami Łapanowską oraz Spacerową na Zarabie, gdzie o godzinie 17:00 wszystkim obecnym zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie z drona.

W części oficjalnej zaplanowano wręczenie aktu lokacji Gdowa i pamiątkowych medali okolicznościowych oraz nagród w konkursie na „Pocztówkę z Gdowa”. O godzinie 18-tej zagra Reprezentacyjna Orkiestra Dętej Gminy Gdów, a potem do wspólnej zabawy zaprosi  Atrament. O godz. 20 wystąpi gwiazda wieczoru – Feel. Podobnie jak w sobotę, DJ Wave zaprosi na Dance Party, które tym razem potrwa do północy.

Jak co roku na uczestników Święta Ziemi Gdowskiej czekać będzie wiele atrakcji: wesołe miasteczko, warsztaty i animacje dla dzieci, stoiska promocyjne, gastronomiczne i handlowe.

Gdzie zaparkować?

Dla uczestników wydarzenia Urząd Gminy Gdów wyznaczył 10 parkingów.

fot. Fb. Centrum Kultury Gdów

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje