sobota, 27 sierpnia 2022 08:39

Zaczepił 16-latkę, gdy wracała z zakupów. Za to, co jej zrobił, odpowie przed sądem

Autor Katarzyna Jamróz
Zaczepił 16-latkę, gdy wracała z zakupów. Za to, co jej zrobił, odpowie przed sądem

Mężczyzna odpowie za swoje czyny, których dopuścił się wobec 16-letniej mieszkanki powiatu wadowickiego. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę (24 sierpnia) w godzinach popołudniowych w miejscowości Stanisław Górny nieznany mężczyzna zaczepił 16-letnią dziewczynę, która wracała z zakupów. Zaproponował, że ją podwiezie, jednak dziewczyna odmówiła. W pewnym momencie gdy rozmawiali mężczyzna stosując przemoc siłową wepchnął dziewczynę do busa, którym się poruszał, a następnie naruszył jej nietykalność cielesną. Z uwagi na stanowczą postawę i reakcje młodej dziewczyny udało jej się odepchnąć napastnika i uciec z samochodu. Zaraz po zdarzeniu opowiedziała o sytuacji matce, która zgłosiła ten fakt w wadowickiej komendzie.

– Wadowiccy kryminalni od razu wzięli się do pracy, w wyniku analizy zapisów z kamer monitoringu, zebranych ustaleń i szeroko zakrojonej pracy operacyjnej ustalili pojazd, którym poruszał się sprawca i samego sprawcę. Nieco ponad 24 godziny wystarczyło, aby funkcjonariusze pojawili się w miejscu jego zamieszkania. Został on zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty z art. 191§1 kodeksu karnego i inne

– informuje wadowicka policja.

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach zastosowała wobec wymienionego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Za powyższe czyny grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Inf. KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje