piątek, 14 kwietnia 2023 07:26

Bezpłatne badania mammograficzne wkrótce w Krakowie. Zadbajmy o zdrowie na wiosnę

Autor Julia Banaś
Bezpłatne badania mammograficzne wkrótce w Krakowie. Zadbajmy o zdrowie na wiosnę

LUX MED Diagnostyka oferuje darmowe badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Dostępne mobilne pracownie mammograficzne LUX MED:

Kraków –  10 maja w godzinach od 10.00 do 17.40 i 11 maja w godzinach od 9.00 do 16.10 przy Centrum Handlowym Nowe Czyżyny, ul. Mieczysława Medwieckiego 2

Kraków – 12  maja w godzinach od 8.00 do 16.00 i 15 maja w godzinach od 9.40 do 18.10 przy Centrum Handlowym Krokus, al. T. Bora-Komorowskiego 37

Kraków – 16 maja w godzinach od 8.20 do 19.00 przy markecie Kaufland, ul. Norymberska 1

W ramach programu NFZ do badania uprawnione są ubezpieczone Panie od 50 do 69 lat. Koniecznością jest również spełnianie jednego z dwóch warunków takich jak  bycie w w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy lub nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Zachęcamy do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz  http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym LUX MED prosi, aby przygotować dowód osobisty, a na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii.

Fot. LUX MED Diagnostyka
Kraków

Kraków - najnowsze informacje