poniedziałek, 24 czerwca 2024 14:31

Zaginęli 15-latek i 17-latka. "Telefon pozostaje nieaktywny"

Autor Marzena Gitler
Zaginęli 15-latek i 17-latka. "Telefon pozostaje nieaktywny"

Informacja o zaginięciu 15-latka spod Krakowa krąży po sieci od wczoraj. Dziś o poszukiwaniu chłopaka poinformowała policja. Okazało się, że zaginęła też 17-latka. Mogą przebywać razem.

AKTUALIZACJA:

15-latek i 17-latka odnaleźli się.  

Imiona i nazwiska zostały zanonimizowane.

"UWAGA UWAGA !!!!! WCZORAJ ZAGINAL MOJ SYN (...) 15 latek 190 cm wzrostu Błagam o pomoc cala Polskę" - napisała zrozpaczona matka nastolatka. Jej post ma już blisko 900 udostępnień i dotarł do grup zrzeszających internautów od Pomorza, po Podhale i Podkarpacie.

Informację o poszukiwaniu mieszkańca jednej z podkrakowskich miejscowości potwierdziła KPP w Krakowie.

"Zaginął 15-letni (...) z Rząski gm. Zabierzów - czytamy w komunikacie. - W dniu 23 czerwca br. około godziny 10.00 zaginiony wyszedł z miejsca zamieszkania w m. Rząska gm. Zabierzów. Do chwili obecnej chłopak nie powrócił do miejsca zamieszkania, jak i nie nawiązał kontaktu z rodziną, a jego telefon pozostaje nieaktywny. Zaginiony mógł udać się w podróż pociągiem do Gdańska.

Rysopis zaginionego: wzrost ok. 192 cm; sylwetka proporcjonalna; włosy koloru ciemnego brązu, falowane, do ramion; oczy koloru niebieskiego; nos normalny; usta pełne; znaki szczególne: trądzik młodzieńczy, blizny na lewym przedramieniu, na lewym nadgarstku trzy niewielkie okrągłe blizny.

W chwili zaginięcia chłopak prawdopodobnie ubrany był w czarne dresowe spodenki do kolan, buty sportowe typu adidas w kolorze białym z bordowym paskami, miał ze sobą plecak w kolorze czarnym.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Zabierzowie na nr tel.  47 83 21 100 lub na numer alarmowy 112.

Za okazaną pomoc dziękujemy!" - czytamy w komunikacie.

‼️ Zaginął 15-letni Igor Tetłak z Rząski gm. Zabierzów ‼️ W dniu 23 czerwca br. około godziny 10.00 zaginiony wyszedł z...

Opublikowany przez Komenda Powiatowa Policji w Krakowie Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Co ważne, chłopak mógł zaginąć z koleżanka, która też jest już oficjalnie poszukiwana. "Nastolatek zaginął wczoraj – 23.06.2024 r. o 10 rano w Krakowie oddalając się z miejsca zamieszkania przy ulicy Strugi. (...) prawdopodobnie przebywa razem z koleżanką (...), która również jest osobą zaginioną. (...) ma ciemne włosy oraz liczne kolczyki. (...) posiada przy sobie telefon, jednak jest on nieaktywny. W dniu dzisiejszym nastolatkowie widziani byli w Gdańsku. Informacja od mamy chłopca - (...) wygląda na starszego niż jest w rzeczywistości, tak na 18 lat" - informuje strona Gdziekolwiek jesteś.

UWAGA ISTNIEJE REALNE ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA💢💢💢 ZAGINĄŁ 💢💢💢 Igor Tetłak, lat...

Opublikowany przez Gdziekolwiek jesteś Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Zaginionej 17-latki poszukuje Komenda Miejska Policji w Krakowie. Dziewczyna opuściła 23 czerwca placówkę opiekuńczo – wychowawczą.

"Kraków, zaginęła 17-letnia (...), wychowanka placówki opiekuńczo – wychowawczej, 23 czerwca 2024 roku o godzinie 11.00, będąc na przepustce weekendowej, wyszła z domu rodzinnego informując, że ma się spotkać z koleżanką. Od tego czasu nie powróciła do domu lub placówki, nie nawiązała też kontaktu z bliskimi i opiekunami z ośrodka.

Rysopis: - wzrost 175 cm, - waga ok 60 kg,- włosy czarne do ramion z grzywką zafarbowaną na kolor fioletowy,- może nosić czarne soczewki na oczach17-latka w dniu zaginięcia ubrana była w szerokie dżinsy rybaczki, czarny podkoszulek.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej proszone są o kontakt z Komisariatem Policji V w Krakowie pod numerem 47-83-52-916 lub pod numer alarmowy 112" - apeluje policja.

Kraków, zaginęła 17-letnia Emilia Jania wychowanka placówki opiekuńczo – wychowawczej Emilia Jania, wychowanka placówki...

Opublikowany przez Komenda Miejska Policji w Krakowie Poniedziałek, 24 czerwca 2024

fot. Policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka