czwartek, 23 grudnia 2021 11:25

Zaginął krakowianin. Może potrzebować pomocy medycznej

Autor Mirosław Haładyj
Zaginął krakowianin. Może potrzebować pomocy medycznej

57-letni Przemysław Macioszek z Krakowa jest poszukiwany przez GOPR i policję. Zaginiony we wtorek mężczyzna może potrzebować pomocy medycznej.

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej policja mężczyzna "21 grudnia 2021 roku oddalił się w nieznanym kierunku z sanatorium w Rabce Zdroju i do chwili obecnej nie powrócił do placówki, nie nawiązał też kontaktu z rodziną. 57-latek jest mieszkańcem Krakowa".

– Mężczyzna udał się w góry, najprawdopodobniej w kierunku Maciejowej. W sumie w działaniach nocnych wzięło udział 34 ratowników wspomaganych m.in. quadami na gąsienicach. Z racji zróżnicowanego terenu i zmiennych warunków śniegowych w zależności od wyznaczonego sektora poszukiwań część ratowników porusza się na nartach ski-turowych. Obecnie w terenie pracują kolejne zespoły ratownicze, które zastąpiły ratowników działających w nocy

– przekazała Grupa Podhalańska GOPR.

Rysopis

57-latek ma 174 cm wzrostu, włosy czarne, szpakowate. Mężczyzna jest szczupłej budowy ciała. W dniu zaginięcia ubrany był w szaro-granatowy dres, czerwone buty, prawdopodobnie cienką ciemno-zieloną kurtkę. Miał ze sobą czarny plecak miejski.

– Mężczyzna posiadał przy sobie telefon komórkowy marki Hammer w kolorze pomarańczowo-czarnym. Z uwagi na stan zdrowia mężczyzna może potrzebować pomocy medycznej

– czytamy na stronie policji.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji III w Krakowie pod numerem telefonu 47 83 52 912 lub Komisariatem Policji w Rabce Zdroju pod numerem 47 83 46 750 albo pod numerem alarmowym 112.

Inf.: policja.gov, GOPR
Fot.: policja.gov

Kraków

Kraków - najnowsze informacje